Sleduj nás

S naším mrňavým rozpočtem děláme čísla jako ty největší MMA organizace světa, bije se do prsou šéf OKTAGONu

S naším mrňavým rozpočtem děláme čísla jako ty největší MMA organizace světa, bije se do prsou šéf OKTAGONuFoto: OKTAGON MMA

Pavol Neruda jen hrdě přihlíží tomu, jakým směrem se rozrostla hračka, kterou má společně ve vlastnictví s Ondřejem Novotným.

Oba pánové se vydali proti proudu, když MMA na domácí scéně ještě teprve začínalo růst, a vyhoupli ho do takové úrovně, že o něm dnes ví celý svět. Když potom přišla nominace do World MMA Awards, bylo vidět, že se s OKTAGONem již musí počítat. Ten zájem o něj je dokonce větší, než bychom si sami mohli myslet.

„Díky této nominaci se o nás začalo ještě více mluvit a najednou i diváci nejen v Čechách a na Slovensku pochopili, že nás musí brát vážně,“ svěřil se serveru ekonom Pavol Neruda, který by očividně nemohl být pyšnější. Ta budoucnost je údajně velká.  


„Od letošního roku nás vysílá platforma DAZN, kde byly zatím k vidění naše čtyři turnaje. A tady se musím pochlubit, protože jsme za tak krátkou dobu dosáhli ve sledovanosti takových čísel, jako má americká MMA asociace PFL (Professional Fighters League). A oni přitom dostali sto milionů dolarů od investorů ze Saúdské Arábie,“ poukazoval.

„Dneska na schůzky s námi chodí nejvýše postavení lidé z DAZN a nestačí se divit, jak jsme s tak mrňavým rozpočtem udělali čísla jako bohatá americká organizace. Všechny zajímá, co jsme zač,“ usmíval se slovenský spolumajitel žlutočerné domácí značky, která nyní penetruje i do jiných států. Prosadit se zkouší zejména v Německu, kde to už vesměs vyšlo, a také v Británii.


„Česko a Slovensko zůstávají naším hlavním zdrojem příjmů, ale počítáme, že do dvou let by jím mělo být právě Německo s Velkou Británií, do kterých teď masivně investujeme a od příštího roku by se to mělo začít otáčet a skutečně tam začneme vydělávat,“ prozradil Neruda.

Bárka oblíbené československé organizace se svým příštím turnajem zakotví v Bratislavě, kde bude k vidění boj o titul šampiona polotěžké váhy mezi Karlosem Vémolou a Pavolem Langerem. Turnaj s pořadovým číslem OKTAGON 47 se uskuteční již nadcházející víkend 7. října. Následovat bude 4. listopadu OKTAGON 48 v Manchesteru a 18. listopadu OKTAGON 49 v Kolíně nad Rýnem.


Další články