Sleduj nás

Bellator chystá další revoluční krok: Měníme MMA, že i UFC se nakonec bude muset přizpůsobit

Bellator chystá další revoluční krok: Měníme MMA, že i UFC se nakonec bude muset přizpůsobitFOTO: BELLATOR

Rizin, Bellator, ONE Championship a další mezi sebou spolupracují a mění MMA tak, aby to lidi více bavilo. Jen UFC se zatím drží stranou.

Možná si vzpomínáte na konec minulého roku, jak došlo na měření sil pěti zápasníků Rizinu s pěti zápasníky Bellatoru. Všechny zápasy skončily na body a ve všech slavili výhru borci z Bellatoru, který tak jasně potvrdil, že je před japonskou organizací stále napřed.

Prohra možná zabolí, ale rozhodně to není důvod k nějakým obavám. Ve skutečnosti tento silvestrovský turnaj ukázal, že mezi různými MMA asociacemi lze uzavřít dohodu. Do budoucna si tak mezi sebou budou moct propůjčovat bojovníky a nechat je, aby bojovali o titul jedné i druhé organizace. Tím pádem by se i MMA více přiblížilo k boxu, kde je mnoho federací, mezi nimiž se bojovníci pohybují, aby posbírali všechny pásy.

„Věříme tomu, že tyto spolupráce jsou prvním krokem k velké revoluční změně, která zase o něco pozvedne zájem o MMA. Dvě, tři, ale klidně i čtyři organizace se spojí, aby si mezi sebou propůjčovaly bojovníky nebo vytvářely společné turnaje. Měníme tento sport a všichni věříme, že to je cesta k lepšímu,“ řekl na tiskové konferenci šéf Bellatoru Scott Coker, který při této příležitosti rovnou oznámil, že již 30. července dojde k dalšímu společnému turnaji s Rizinem.

„Tohle je budoucnost smíšených bojových sportů. My a Rizin jsme důkazem, že se lidé mohou domluvit, pokud chtějí. A dobré kontakty máme i s ONE FC. Předpokládám, že bychom tyto spolupráce mohli rozvíjet dál a dál. Jediný, kdo se vyčleňuje, je UFC, ale jsem si jistý, že i to se bude muset nakonec přizpůsobit,“ dodal Coker, který se už delší dobu snaží přimět Danu Whitea k reakci. Zatím bezúspěšně, UFC se prý s nikým spolčovat nehodlá.​Další články