Sleduj nás

Quinton Jakcson po dalším úspěchu v Bellatoru: Jdu si pro titul v těžké váze

Quinton Jakcson po dalším úspěchu v Bellatoru: Jdu si pro titul v těžké váze

Bývalý šampion v polotěžké váze by si rád na sklonku kariéry splnil ještě jeden sen. Kdysi slavný zápasník, jenž zaznamenal své úspěchy pod značkou UFC, oslavil v létě již své čtyřicáté narozeniny, a proto nyní na sklonku kariéry touží připomenout si své úspěšné časy a naposledy usednout na samotný trůn. 

Je to již nějaký čas, co se nám hrdina „Rampage“ prohání pod organizací Bellatoru, v níž nám prozradil, že čím starší je, tím více pohodlněji se cítí ve vyšší váhové divizi. Dřívější hvězda v lehkotěžké váze zkoušela v posledních dvou letech najít recept na vítězství, ovšem pokaždé ztroskotala na dravé a mnohdy i mladistvé odhodlanosti svých soupeřů.

Quinton Jakcson po dalším úspěchu v Bellatoru


Zásadní zlom, který měl velký vliv na sebevědomí udatného bojovníka, přišel až 29. září v SAP Centru (San José), kde Jackson porazil brazilského těžkooděnce Wanderleie Silvu, s nímž se potkal již počtvrté ve své dlouhé kariéře. Jejich střety jsou už jakousi běžnou událostí a oba dva v nich shodně zaznamenali po dvou výhrách.

„Chael Sonnen mě překvapil, protože se mnou bojoval ve stoje. A to je můj druh boje, ale i tak mě přechytračil,“ reaguje Rampage na svou poslední porážku, jež přišla 20. ledna 2018.


„Opravdu mě to zklamalo, protože jsem měl za to, že ten souboj můžu vyhrát. Bylo důležité to napravit a k tomu není lepší protivník než Wanderlei Silva. Dokázal jsem si, že se mohu stále dostat do top formy a měřit se s těmi nejlepšími,“ svěřuje se.

„Rád bych se nyní v této formě udržel. Jsem připravený čelit komukoliv. Jestli se někdo zraní, jsem připraven ho zastoupit, ovšem pokud ne, rád bych toho nejlepšího ze všech. Chci si totiž dojít pro pás v těžké váze,“ říká odhodlaně.


Další články