Sleduj nás

Prohru s Dvalishvilim výrazně ovlivnilo zranění, konstatuje Cejudův manažer a navrhuje odvetu

Prohru s Dvalishvilim výrazně ovlivnilo zranění, konstatuje Cejudův manažer a navrhuje odvetuFOTO: UFC

Henry Cejudo si na konto připsal druhou prohru v UFC v řadě, ovšem tentokrát za ni dle slov svého manažera vůbec nemohl.

Někdejší král muší či bantamové váhy si po dobrovolné tříleté pauze znova navlékl malé MMA rukavice a zamířil do klece s úmyslem obnovit svoji zašlou slávu. V duelu s Aljamainem Sterlingem mu to ještě málem vyšlo, neboť prohrál jen těsně na body, ale v souboji s Merabem Dvalishvilim si už příliš neškrtl.

Lesk kdysi slavného klenotu tak začal jasně slábnout, až se lidé mezi sebou začali bavit, zdali Henrymu ty nejlepší bojové roky už neodzvonily. Sedmatřicetiletý fantom původem z americké Arizony ovšem veškeré spekulace o ustupující formě odmítá, což je připraven dokázat hned v dalším zápase. Pod ten poslední se údajně podepsalo nepříjemné zranění.


„Poslouchejte,“ hovořil během tiskové konference Cejudův manažer Ali Abdelaziz k mediím. „Henry se proti Merabovi postavil s poměrně vážným zraněním, a přesto s ním vydržel celá tři kola. Kdybyste vy měli jeho potíže, dozajista byste neustáli ani jedno kolo. Henry ustál celá tři a do poslední chvíle živil naději na slibný výsledek,“ líčil.

No jo, ale jsme opět u toho. Pokud má zápasník nějaké zdravotní problémy, proč to neoznámí a nenechá duel přeplánovat na jindy?


„Henry má svoji čest a chápe, jak je náročné na poslední chvíli najít náhradu. V tomto sportu je obtížné zůstat stoprocentně fit, člověk musí být vždy připraven i na nejhorší. Každopádně je to zranění důvodem, proč Henry nenaplní svá původně vyřčená slova, že v případě prohry ukončí kariéru. On pevně věří tomu, že kdyby byl fit, mohl by Meraba porazit. Proto se teď doléčí a pak si půjde pro odvetu,“ uvedl Abdelaziz.

Problém je snad pouze v tom, že je Dvalishvili nyní titulovým uchazečem číslo jedna, zatímco Cejudo se propadá žebříčkem bantamové váhy dolů. Aby z toho papírového hlediska odveta dávala smysl, musí si arizonský bijec nyní na konto připsat jednu, lépe však dvě výhry.


Další články