Sleduj nás

Polská média oslavují Vaška Siváka! Český borec je veleben za kreativitu a trpělivost

Polská média oslavují Vaška Siváka! Český borec je veleben za kreativitu a trpělivostFOTO: KSW

Další top víkend pro Egocombat team. Hvězda sponzorovaná nejprogresivnější českou firmou se úspěšně etablovala v největší evropské organizaci. Vašek doručil, co sliboval, a svého soupeře rozebral jako dětskou skládačku.

Polsko je země bojovníků, kde mají MMA i postojové disciplíny obrovskou tradici. A vzhledem k problémům Glory je KSW momentálně největší hybnou silou na evropském trhu. Martin Lewandowski se do českého „Bad Boye“ očividně zamiloval, a tak je dost dobře možné, že Sivák spojí svoji budoucnost s KSW na delší čas. Premiérové vítězství, a plány polské organizace na uspořádání velkého turnaje v létě v Praze, tomu jasně nasvědčují

„Václav Sivák zdemoloval Michala Królika. Kopy na hlavu, backfisty a lokty. Totální Sivákova nadvláda! Królikovo počítání jen potvrdilo jasné vítězství českého bojovníka. Máme tady novou hvězdu,“ ohodnotil Vaškovo představení přední polský server inthecage.pl.

Podobná chvála na Sivákovo představení byla slyšet i z dalších zdrojů. Většina polských médií moc dobře věděla, jak silným oponentem Królik byl. Mnohonásobný národní šampion v kickboxu a také borec, který miluje boj bez rukavic, byl pro Vaška prvním testem. Organizace ví, jak talentovaného bojovníka podepsala a bude zajímavé sledovat, koho před „Bad Boye“ postaví příště.

„V jediném zápase podle pravidel Muay Thai dominoval český bojovník Václav Sivák. „Matrix“ se sice snažil rozdávat bomby v malých rukavicích, ale jeho soupeř byl přesnější a úřadoval hlavně kopy a lokty. Počítání na konci duelu jen potvrdilo Sivákův skvělý výkon a potvrdilo jeho perfektní bilanci,“ uvedl pak web sport.co.pl.


V podobném duchu se vyjadřovala i ostatní média našich severních sousedů. Vašek prostě zanechal dobrý dojem a další nabídky se jen pohrnou. Sen ostravského gangstera se ovšem nemění.

"KSW je jedna z největších evropských organizací, opravdu něco velkého. Beru to jako příležitost se potkávat s lepšími a lepšími fightery. Myslím si, že z KSW je také cesta do ONE Championship," prozradil Václav, kam by se chtěl v budoucnu probojovat.


Další články