Sleduj nás

Pešta před bitvou o titul věří, že je ve všech ohledech lepší. Jak zareaguje Martínek?

Pešta před bitvou o titul věří, že je ve všech ohledech lepší. Jak zareaguje Martínek?

Vedle „Zápasu století“ bude na Oktagonu 15 k vidění také bitva o titul těžké váhy. Aktuální šampion Michal Martínek se vrací bránit trůn, na který hodlá útočit papírový favorit Viktor Pešta.

Devětadvacetiletý rodák z Příbrami se po menší anabázi do polotěžké váhy vrací zpět do své původní hmotnostní kategorie, kde dostal nabídku, která se neodmítá. Muž, který si na vlastní kůži vyzkoušel obtížnost UFC, bude bojovat o pás, jehož ziskem by opět mohl vykřičet svoje jméno do světa.

Michal Martínek měl v létě příležitost rovněž zamířit do UFC, bohužel však zůstal stát jenom před branami, kde mu v rámci vstupního testu vystavil stopku Brazilec Rodrigo Nascimento. Jednalo se o vůbec první prohru v profesionální kariéře udatného pražského bojovníka, jenž možná ani sám netušil, že návratem do své rodné vlasti dostane další a možná ještě těžší zkoušku.


OKTAGON 15: Jak a kde sledovat zápas Karlos Vémola vs. Attila Végh? (ŽIVĚ)


Za Viktora Peštu mluví především nashromážděné zkušenosti, díky nimž si vysloužil obdiv bookmakerů. A on sám si je této role papírového favorita také vědom.

„Myslím si, že jsem lepší po všech stránkách, ale zároveň těžká váha bývá dost nevyzpytatelná a stát se může cokoli. Takže Martínka určitě nepodceňuju,“ pravil skrze portál fights.cz příbramský ranař, který si nic jiného než úspěch nehodlá připustit. „Každý zápas beru tak, že ho musím vyhrát. To, že jsem favorit, samozřejmě vnímám, ale nemyslím, že by to nějak ovlivnilo můj výkon. Asi mám radši roli underdoga, protože chci lidi svou výhrou šokovat a posunout se dál,“ vysvětluje.

Jak se k této roli postaví úřadující šampion Michal „Blackbeard“ Martínek? Vzhledem k tomu, že bude O2 arena vyprodaná a že se mu krátce po neúspěšném zápase o vstupenku do UFC nabízí nová příležitost, jak se zviditelnit, tak se určitě na tento souboj připraví co nejlépe. Více nám však napoví až samotný scénář přímo na místě činu. Titulová bitva mezi Martínkem a Peštou je vypsána na 5 kol.


Oktagon 15 hlásí vyprodáno! Domácí scéna zažije největší MMA show v celé své historii


Další články