Sleduj nás

Pereira svou výhrou nad Procházkou nadchl i Joshuu. Ten mu nabídl přesun do boxu. Šampion odpověděl

Pereira svou výhrou nad Procházkou nadchl i Joshuu. Ten mu nabídl přesun do boxu. Šampion odpovědělFoto: UFC

Obávaný levý hák, jímž Alex Pereira vypnul už několik soupeřů, zaujal i slavného Anthonyho Joshuu, který brazilskému šampionovi rovnou nabídl přesun k boxu.

UFC je největší bojovou organizací planety, na kterou koukají i boxeři. Takový Anthony Joshua si například nenechal ujít turnaj UFC 303, jemuž headlinovali šampion Alex Pereiru s vyzývatelem Jiřím Procházkou. Bohužel pro nás, brazilský bijec si ze zápasu udělal one man show a svému českému protějšku ve své podstatě nedal ani čichnout.

Když tu dominanci Joshua viděl, neubránil se příspěvku, jenž umístil na své sociální sítě. V tom ve vší stručnosti upozornil na jednu zásadní věc. „Alex Pereira by se měl jednou přesunout do boxu.“

„AJ“ sice už dlouho není držitelem žádného mistrovského opasku, ale stále to je divácky nejsledovanější aktivní boxer planety. Když vás osloví takovýto člověk, je to pro vás čest, což Pereira rychle pochopil a s vděkem odpověděl. „Jsem poctěn, že si to myslíš. Přesun do boxu byl vždy mým snem. Teď je mi však už 37 a na žádnou kariéru tam nemohu pomýšlet, takže s kým si myslíš, že bych se měl utkat?“

Skoro si to až říká o to, aby se tato dvojice spojila proti sobě. I Francisovi Ngannouovi bylo 37 let, když debutoval v boxerském ringu proti Tysonovi Furymu. A všichni si dodnes pamatujeme, jak ten zápas probíhal. Skutečně nechybělo moc a bývalou světovou jedničku málem přejel.


Potíž je snad jen to, že Alex Pereira má aktivní smlouvu s UFC a Dana White ho nikam nepustí. Zejména, pokud by ho měl nechat zabojovat o titul těžké váhy. Těch překážek je momentálně před námi více a na celý příští rok bychom si žádné plány mimo MMA neměli dělat.


Další články