Sleduj nás

Pavol Neruda: Peníze, které za svůj zápas dostanou Vémola s Véghem, jsou úplně šílené. Z té částky se mi podlamují kolena!

Pavol Neruda: Peníze, které za svůj zápas dostanou Vémola s Véghem, jsou úplně šílené. Z té částky se mi podlamují kolena!Foto: OKTAGON MMA

Turnaj Oktagon 58, který bude hostit fotbalový stadion Eden, se do historie tuzemského MMA zapíše hned z několika důvodů. Rekordní divácká návštěva bude sledovat vyhrocenou Odvetu století mezi Vémolou a Véghem, kteří si podle všeho odnesou opravdu královskou gáži.

Oktagon se neustále posouvá ve světové MMA hierarchii vzhůru a díky tomu rostou i finanční možnosti žlutočerné  značky. Dvě největší legendy domácí scény si tak za svůj vzájemný zápas mohly říct o částku, která nemá v tuzemských podmínkách obdoby.

"Jsem rád, že dostanou takové peníze, byť podle mě jsou fakt úplně šílené a podlamují se mi z nich kolena. Nikdo tu ještě takové nedostal. Je to fakt na úrovni světových zápasů v MMA," prozradil spolumajitel Oktagonu Pavol Neruda v podcastu OSS Cast. Zároveň odhalil, kdo aktuálně drží ruku na kase oblíbené organizace.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

"O výplatách bojovníků jsme strašně dlouho rozhodovali společně. Jelikož prachy musíš strážit, vysloužil jsem si hroznou pověst, že škrtím peníze. Ondra je však také perfektní obchodník a skvělý vyjednávač. Možná ještě lepší než já. Nastavili jsme si to tedy tak, že dneska tyhle věci řeší on. Když jsi v tom byznysu už dlouho, tak navíc poznáš, jakou má který bojovník asi tak hodnotu,“ vysvětlil Pavol, kde se berou částky na výplatnicích jednotlivých bijců.

Peníze, které za svůj souboj dostanou Attila a Karlos, jsou samozřejmě absolutně mimo dosah řadových bojovníků Oktagonu. I když je situace o hodně lepší než před několika lety, stále je většina zápasníků odkázaná na práci na dveřích nebo tříští svoji energii při soukromých trénincích. Své o tom ví i Karlos, který vidí totálně unavené a nevyspalé kolegy v gymu.


"Stále se nemůžeme přiblížit fotbalistům nebo hokejistům, kteří vydělávají desetkrát tolik, a nemyslím si, že trénují tvrději. V Česku a na Slovensku, si myslím, je možná pět zápasníků, kteří se živí jen tímto sportem. V každém fotbalovém klubu je třicet kluků, kteří se svým příjmem dobře uživí. Takže lidi říkají, že v MMA už jsou velké peníze, ale nemyslím si, že je to úplně tam, kde by ten sport mohl nebo měl být,“ popsal smutnou realitu Vémola ve svém pořadu.


Další články