Sleduj nás

Ondruš se pokusil XFN co nejvíce poškodit, míní Kareš. Situaci okolo finanční krize vidí jako řešitelnou

Ondruš se pokusil XFN co nejvíce poškodit, míní Kareš. Situaci okolo finanční krize vidí jako řešitelnou

Další den a další část příběhu. Tentokrát se promotér Petr Kareš pokusil nahlédnout pod pokličku věci toho, jak jednal a co říkal Petr Píno Ondruš naposledy. Jeho plán stát se novým hlavním šéfem organizace nevyšel, a tak se údajně nyní snaží XFN co nejvíce rozložit…

„Ukázal svoji pravou tvář. Když si neprosadil svůj zájem stát se promotérem XFN, tak se pokusil organizaci co možná nejvíce poškodit. Ondruš XFN vždy jen pozoroval, nikdy se aktivně žádné práce neúčastnil, kdyby ano, tak by mu na organizaci záleželo,“ uvedl Petr Kareš, jehož slova zazněla na stránkách sport.cz.

Dle poslední veřejné výpovědi Petra Ondruše se XFN dostalo do skluzu 18 milionů korun. Ačkoliv organizace měla (a stále má) jisté finanční problémy, dle slov aktuálního šéfa nejsou věci zrovna tak horké, jak je „Píno“ jeví.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Je to úplný nesmysl a jenom další důkaz toho, jak se nás snaží záměrně poškodit. Jakmile mu nevyšel plán stát se novým promotérem, tak na nás začal házet špínu,“ odpovídal Kareš, který rovněž nezapomněl dodat, že se Ondruš žádných aktivit nezúčastnil, v XFN působil spíše jako divák.


A jak je to s dlužnými částkami? „Ta situace není zrovna růžová, ale zároveň také není neřešitelná. Z daných chyb bychom se rádi poučili a jeli zase dál,“ zaznělo z úst Petra Kareše, jenž dával dohromady také letní trhák mezi Kinclem a Muradovem. „Naší vizí je přinášet vysokou sportovní kvalitu,“ doplňuje.

Co to tedy obnáší? „Pořádat zápasy, kde si nikdo nevybírá protivníky. Celý minulý rok byl vlastně o tom zavedení nového evropského formátu, který měl upevnit naše postavení (nejen) na československém trhu, tomu odpovídaly i naše investice,“ vysvětloval Kareš.


Faktem však zůstává, že největší trhák přinesl boxerský duel Marpa s Rytmusem. Český zpěvák už své peníze dostal, slovenský si ovšem musí na doplatek ještě chvíli počkat. „Jsme s ním dohodnuti na splátkách, které dodržíme. Částku ale zveřejňovat podle podmínek smlouvy nemohu,“ vytknula současná hlava organizace.

Navážeme-li však na Karešův rozhovor, jenž vyšel více než dva týdny dozadu, bylo v něm uvedeno, že Patrik Vrbovský a Ivan Buchinger dostali polovinu ze své výplaty: „V současné chvíli nemá proplaceno Buchinger a Rytmus, oba dva dostali 50 % ze své slibované gáže. Zbytek bude uhrazen v nejbližší možné době.“ A protože víme, že Marpo dostal miliony 3, zatímco Rytmus 5, pak polovina z této částky činí 2,5 milionu korun.


Další články