Sleduj nás

Oktagon pro mě nemá už žádné výzvy, povzdechl si Vémola a ukázal na soupeře ze zahraničí, co by v něm probudili motivaci

Oktagon pro mě nemá už žádné výzvy, povzdechl si Vémola a ukázal na soupeře ze zahraničí, co by v něm probudili motivaciFoto: OKTAGON MMA / UFC

Bez pořádného soupeře se těžko hledá motivace k tvrdému tréninku. Český „Terminátor“ se v současné době dostal do pozice, kdy ho jen těžko někdo nažhaví, aby dal do přípravy sto procent.

Karlos Vémola si na konec roku vysnil odvetu s Patrikem Kinclem, který ale nechtěl ustoupit ze svých finančních požadavků, a tak ze zápasu nic nebude. Další variantou, která by pro prvního Čecha v UFC byla dostatečně adekvátní, byl polský bijec Michal Materla. Bohužel ani legenda našich severních sousedů na bitvu s Vémolou nekývla. Michala čeká na turnaji KSW 89 krajan Pawel Pawlak a na šampiona Oktagonu v polotěžké váze tak zbyl jedině Slovák Krištofič.

„Už tu nevidím nic (zajímavého). Bojuju více než třicet let, potil jsem krev a nechal si lámat kosti, to vše pro fanoušky, ale když je to nebaví, tak tu pro mě už není nic, co by mě motivovalo. Kvůli fyzické stránce a věku pro mě už UFC nepřipadá v úvahu a na české scéně se nehodlám dohadovat s mladými kluky, co se chtějí zviditelnit,“ prohlásil trochu nostalgicky „Terminátor“, kterého očividně zasáhla kritika na sociálních sítích, a hlavně pískot fanoušků během posledních zápasů.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Vémola byl domácí MMA scénou léta vnímán až s absurdně nekritickým obdivem, ale během poslední doby se situace otočila. Kritika za výběr soupeřů a neatraktivní styl je stále silnější. Mnohokrát je Karlos opravdu nespravedlivě pranýřován za věci, které absolutně nejsou v jeho gesci. Bohužel ani souboj s Pirátem asi nepřinese změnu poměrů, protože favorit je v tomto případě jasně daný, o čemž svědčí kurz 1,10!

„Pokud by se mi ozval Ondra Novotný a nabídl mi třeba Pudzianowskiho z KSW, šel bych do toho. Jednou se Oktagonu dokonce téměř povedlo získat Natea Diaze, to by pro mě byla motivace opravdu makat, což mi teď chybí. A nepřijde mi, že je v celém Oktagonu někdo další, kdo by pro mě představoval výzvu,“ povzdechl si pro web kaocko Vémola, který nyní tedy vyrukuje na Piráta, pak zjevně na Attilu a potom to už bude konečná (anebo Kotlárové v Clashi). Další články