Sleduj nás

Oktagon přišel o svého šampiona! Útěk do UFC mu umožnila klauzule ve smlouvě

Oktagon přišel o svého šampiona! Útěk do UFC mu umožnila klauzule ve smlouvěFoto: OKTAGON MMA

Žlutočerná organizace sice přivedla velké jméno v podobě Makhmuda Muradova, ale zároveň se musí rozloučit s držitelem opasku. Šampion, který měl již za měsíc obhajovat, vyslyšel volání UFC, kde se představí již tento víkend.

Oktagon má naplánovaný další turnaj na datum 20. července. Našlapaná bratislavská karta má bohužel první ztrátu. V hlavním zápase večera zde měl nastoupit ke své první obhajobě Felipe Lima, ale na jeho odvetu s Jonasem Mågårdem nedojde. Brazilec totiž vyráží za svým snem a zkusí se prosadit v nejlepší světové lize.

„V souladu s podmínkami jeho dlouhodobé smlouvy a dobrými vztahy, které s ním máme, jsme uvolnili šampiona bantamové váhy Felipeho Limu, který bude bojovat na nadcházející akci UFC v Rijádu. Přejeme mu hodně štěstí. O budoucnosti divize bantamové váhy Oktagon MMA vás budeme v následujících dnech informovat,“ stojí v prohlášení, které organizace zveřejnila prostřednictvím sítě X.

Pro Limu se tak samozřejmě jedná o obrovskou šanci. V očích vedení navíc stoupne díky své nebojácnosti, se kterou přijal zápas pár dní před jeho konáním. Ve své UFC premiéře nahradí zraněného Melsika Baghdasaryana a postaví se Muhammadu Naimovovi. Bojovník reprezentující Tádžikistán disponuje podobnou bilancí jako Lima. Zvítězil v jedenácti zápasech a ve dvou odcházel poražen.

V UFC má ovšem borec s přezdívkou „Horník“ o mnoho víc zkušeností. Kromě účasti v DWCS má v nejvyšší MMA lize světa na kontě tři výhry ze stejného počtu zápasů. Organizace jej od prvního zápasu vůbec nešetřila, takže musel zdolat jména jako Nathaniel Wood nebo Erik Silva. Limu tak čeká extrémně náročný zápas proti rozjetému soupeři, který má navíc za sebou plnohodnotný kemp. Pokud se mu ovšem povede vyhrát, může to pro jeho UFC kariéru znamenat pořádně raketový start.


Turnaj v Rijádu si tak musel projít další komplikací. Tou největší bylo vypadnutí Khamzata Chimaeva, kterého nakonec v hlavním zápase nahradí Ikram Aliskerov. Doufejme, že další komplikace již nepřijdou a uvidíme takové bijce, jako je Pavlovich, Volkov nebo Magomedov v plné síle.


Další články