Sleduj nás

Oktagon - Muradov Makhmud - Oliviera Wendell

Oktagon - Muradov Makhmud - Oliviera Wendell

OKTAGON 13 má na kartě dalšího zápasníka, který prošel nejslavnější ligou světa UFC. Tentokrát je jím Brazilec Wendell Silva, který prověří síly rozjetého Makhmuda Muradova. Ten se představil na posledním OKTAGONu v Bratislavě a premiéra to byla obzvláště vydařená. Dalšího Brazilce, který si zkusil angažmá v UFC, Alberto Pereiru trefil tvrdě pravačkou a následně dobil na zemi hned v prvním kole. Upravil tím svojí bilanci na 21 výher a 6 porážek, 67 % vítězných zápasů ukončil KO. Mach prohrál naposledy v roce 2016 na XFN 2 s Davidem Ramiresem, od té doby má 10 výher v řadě. I když Muradov vyhlásil jako cíl pás veltrové váhy OKTAGONu, je jasné, že primárně pošilhává po zahraniční, protože český rybníček přerostl svými výkony i finančními nároky.

Wendell War Machine Silva je 36letý brazilský bojovník, který má rekord 31 výher a 12 porážek, kdy o 48 % vítězství rozhodli rozhodčí. Silva dostal v roce 2014 laso z UFC a na akci UFC Fight Night 51 nastoupil proti Santiago Ponzibbiovi. Do zápasu šel jako mírný favorit, ale po minutě si neodpustil drobné zaváhání, Ponzibbio ho natrefoval a rozhodčí Mario Yamasaki zápas zbytečně ukončil. Další šance přišla na UFC Fight Night 67 proti mladičkému Darrenu Tillovi, pro kterého to byla premiéra. Po vyrovnaném prvním kole udělal Wendell chybu při pokusu o strh, skončil pod Tillem a ten tvrdými lokty Silvu ukončil. V poslední době Silva nastupoval střídavě v Brazílii a Rusku.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Tento zápas bude pro Macha určitě nejtěžší zkouškou za poslední dobu. Silva je brazilský šampion v muay thai a má hnědý pás v BJJ. Má solidní postoj, kdy soupeře trápí tvrdými lowkicky. Muradov bude mít slušnou výškovou převahu a i rychlostně je na tom lépe. Pokud předvede stejně vyzrálý výkon jako v posledních několika zápasech a bude soupeře trpělivě rozebírat, neměla by mu výhra uniknout. Určitě se ale nedá předpokládat stejně rychlý konec jako naposledy s Udou. Silva je o dost tvrdší a v posledních 8 zápasech se vždy podíval do třetího kola. Očekáváme Machovo vítězství na body nebo KO v druhé polovině zápasu.Další články