Sleduj nás

Oktagon: Kozma David vs. Kertesz Mate, analýza

Oktagon: Kozma David vs. Kertesz Mate, analýza
Možná nejzajímavější zápas na Oktagonu 9, kde silně favorizuji Davida Kozmu.

David Kozma má ohromnou formu, z posledních 10 zápasů 9 vyhrál a jedinou porážku zaznamenal proti české legendě Petru "Monster" Knížeti. Dle tabulkového postavení je dvojkou české welterové váhy a devítkou pro Východní Evropu.

Bude David Kozma šampion?


Na Oktagonu 9 bude nastupovat ke svému 33. zápasu, přičemž v předchozích 32 zaznamenal 22 vítězství (z toho 6 TKO, 13 submisí a 3 rozhodnutí) a 10 porážek. Na svém kontě má přitom skalpy takových jmen jako Jaroslav Poborský, Jaroslav Pokorný, Michal Wiencek a další.

Po svém přestupu do Oktagonu zaznamenal tři vítězství s velmi kvalitními soupeři. Nejprve v prvním kole ukončil polského zápasníka Rafaela Lewona, následně rovněž v prvním kole ukrajince Valivakhina a do třetice všeho dobrého rovněž v prvním kole polskou vycházející hvězdu MMA Michala Wienceka.


Obzvláště poslední skalp byl velmi cenný, neboť Wiencek má za sebou vítězné fighty s borci jako Paradaiser, Beránek či s přemožitelem Gábora Borárose Fernandem Gonzálezem. Kromě velice silného boje na zemi má Kozma velmi dobrý postoj a zejména jeho lokty jsou přímo smrtící.

David Kozma bude tátou! Šampion by bral klidně kluka, je s ním prý méně starostí


Soupeřem mu bude maďarský zápasník Maté Kertezs, který v 5 doposud odbojovaných zápasech nepoznal hořkost porážky (zaznamenal 2 KO, 3 submise). Naposledy na Oktagonu 6 dal KO velmi oblíbenému slovenskému zápasníkovi Lukáši Pajtinovi. Jeho zbraní je silný postoj, dobrá take down defence a velmi dobrá psychika.

Na Davida Kozmu však tyto zbraně stačit nebudou. Kozma je mnohem zkušenější zápasník, má za sebou mnohem těžší soupeře než Maté a řekl bych, že je i technicky lépe vybavený.

Vítěz zápasu navíc postoupí do finále pyramidy welterové váhy, kde se o pás organizace Oktagon utká s jedním z dvojice Boráros - Poborský a Kozma je připraven tento pás za každou cenu získat.


O motivaci má tedy rozhodně postaráno. Cokoliv jiného než výhra Kozmy by bylo obrovským šokem a kurs 1.51 na Kozmu beru za velmi přijatelný.

Další články