Sleduj nás

Oktagon - Dvořák David - Alencar Kayck

Oktagon - Dvořák David - Alencar Kayck

David Dvořák je trochu překvapivě stále ještě zápasníkem OKTAGONu a nyní nás čeká pravděpodobně poslední šance vidět jej v tuzemské organizaci. V muší váze je na naší scéně naprostý nedostatek adekvátních soupeřů pro bojovníka Dvořákových kvalit, a proto se jako v mnoha posledních případech hledal oponent v zahraničí.

Volba padla na Brazilce Kaycka Alencara. Tento pětadvacetiletý borec má bilanci deseti výher a jednu porážku, kdy 50 % vítězství získal knockoutem. Poslední tři zápasy absolvoval v ruské M-1, kde si připsal dvě výhry a porážku. David Killa Khroust Dvořák má famózní rekord sedmnácti výher a tři porážky, kdy 47 % vítězství získal KO. Okolo Davida již minimálně dva roky krouží lasa zahraničních organizací a vzhledem k výkonům, které Dvořák opakovaně předvádí, je jasné, že z nabídek si může v tuto chvíli vybírat.


Premiéru v OKTAGONu, která se odehrála v létě na Štvanici, se mu pokusil překazit vynikající Ukrajinec Arsen Taigibov. V prvním kole se David nechal strhnout atmosférou a pustil se s Taigibovem do riskantní přestřelky. Ve druhé pětiminutovce se již uklidnil a s přehledem ukončil zápas na rear-naked-choke.

Fyzické parametry obou borců jsou v tomto zápase naprosto vyrovnané, ale zkušenostmi by měl být český bojovník o kus dále. Poslední roky přijížděli soupeři s vizí, že ukončí jeho vítěznou šňůru, ale nikdo se tomu ani nepřiblížil. Dvořák se opět prosadí výborným pohybem a navíc schopností precizně dodržovat připravenou taktiku. Sázka na Dvořáka je největší jistotou na celém turnaji a kurz 1.18 tomu odpovídá.


Sledujte Oktagon 15 zdarma online. Stačí se registrovat k Tipsportu zde a dobít 30,- Kč. Následně můžete sledovat celý turnaj živě.​


Další články