Chvíle, kdy řeknete „ne“, a zbytek života sledujete, jak to „ano“ jiných mění dějiny. Rozhodčí a manažer Pavel Touš kdysi odmítl podíl v Oktagonu s tím, že ten projekt nemá šanci. Dnes sleduje, jak se organizace vyhoupla mezi světovou elitu… A on u toho stále je. Jen v jiné roli, než mohl být.
Od začátku u klece, ale jen jako divák
Pavel Touš je pro fanoušky Oktagonu známým jménen. Rozhodčí, který prakticky nikdy nechyběl na žádné akci, a zároveň manažer několika bojovníků. Málokdo ovšem věděl, že mohl být něčím víc než jen součástí pravidelného kolotoče zápasů. Mohl být spolumajitelem. Mohl být u zrodu impéria.
„Volal mi Pavol Neruda a ptal se, co si o tom myslím. A já mu řekl, ať se na to vykašlou. Že to nejde vyhrát,“ popisuje Touš upřímně moment, kdy vznikala žlutočerná organizace a který mu dnes ještě zní v uších.
Získej 444 volných spinů (zbývá 1 den)
1. Zaregistruj se zde
2. Ověř svůj účet
3. Otevři hru Hattrick Night
4. Užij si 444 toček zdarma
Když vás instinkt zradí
Touš měl za sebou patnáct let zkušeností v MMA. A právě to mu tehdy zatemnilo úsudek. Nedokázal si představit, že parta nadšenců bez zázemí prorazí v byznysu, který ovládaly milionové stáje a globální značky.
„Řekl jsem to s čistým svědomím. A teď? Teď bych udělal všechno jinak,“ prozradil v podcastu Willymu Caovi.
Oktagon se za necelých deset let dostal mezi nejlepší MMA organizace světa. Třetí místo v žebříčku Fight Matrix není dílem náhody, ale důsledkem tvrdé práce, promyšlených partnerství a obrovské fanouškovské základny.
Oktagon jako světová trojka? Ne náhoda, tvrdí Touš
V rozhovoru s Willym Caem připomněl Touš, že Oktagon aktuálně zaměstnává 151 bojovníků, jejichž průměrný žebříčkový rank je kolem 280. místa. Před ním jsou už jen UFC a PFL. „Kvalita karet je neskutečná. Baví vás nejen show, ale i sportovní úroveň. Jsem hrdý, že jsem toho součástí,“ říká.
Sázka Tipsportu, show pro fanoušky a stoupající kvalita
Úspěch Oktagonu prý není jen dílem vize zakladatelů, ale i strategických partnerství. Touš zmiňuje Tipsport a jejich investici do projektu Gamechanger. Ta přitáhla zahraniční jména a pomohla zvýšit úroveň jednotlivých turnajů.
Místo podílu lítost, ale i nadhled: „Rád jsem se mýlil“
Touš se dnes nesnaží omlouvat. Naopak. „S čistým svědomím můžu říct, že jsem se mýlil. A jsem za to rád. Kdybych se v tom šťoural, zbláznil bych se. Děláme chyby. Jsem rád, že jsem aspoň u toho.“