Sleduj nás

O Makhacheva nemám zájem. Ještě jeden zápas a z veltru odcházím, oznámil Edwards

O Makhacheva nemám zájem. Ještě jeden zápas a z veltru odcházím, oznámil EdwardsFoto: UFC

Stejně jako Islam Makhachev nechce zůstávat ve své divizi lehké váhy, tak ani Leon Edwards nechce zůstávat ve své divizi velterové váhy.

Každý šampion v dnešní době jeví touhu dosahovat nových met. Klasické titulové obhajoby ve vlastní hmotnostní kategorii již nejsou tak v módě, všichni naopak chtějí dobývat nové a nové váhové divize. Bohužel to ale pak dopadá jako teď, kdy se dvě strany nejsou ochotny domluvit na společném zápase.

Islam Makhachev o přechodu do veltru mluví již dva roky. Doposud jej ale ještě neučinil, protože k tomu nedostal příležitost, a to jak ze strany UFC, tak i soupeře. Nyní například oznámil, že překoná ještě Armana Tsarukyana, načež si ten přesun pokusí vynutit, ale jeho touhu hned v zárodku zchladil velterový šampion Leon Edwards.

„Zápas s Makhachevem mi v této chvíli nic nepřinese. Chci využít sil, které mám, abych přepisoval historii, proto si dám povinnou obhajobu s Belalem Muhammadem a pak se přesunu do střední váhy,“ řekl Edwards na britském kanále Sky Sports.

Nezapomněl přitom vypíchnout jednu zásadní věc. „Lidé možná zapomínají, že mě Makhachev odmítl. Jednou dostal nabídku na zápas se mnou, odmítl ji. Já druhé šance nedávám. Nehodlám na všechny čekat, až se jim to bude hodit.“


Svým způsobem je Edwards v právu. Šéf UFC Dana White nabídl Makhachevovi, aby svůj vysněný přesun do veltru učinil letos v dubnu pro turnaj UFC 300. Protože se ale konal ramadán, během kterého je pro muslimské sportovce kvůli půstu náročné trénovat, tak tuto šanci odmítl. Edwards má tedy alibi pro případné odmítnutí a může se zaměřovat na vlastní cíle. Tím v této chvíli je Belal Muhammad a potom se uvidí. Možná vážně přijde na řadu titulový výstřel ve střední váze.  


Další články