Sleduj nás

Nový miláček publika prozradil, proč by se již brzy měl stát šampionem

Nový miláček publika prozradil, proč by se již brzy měl stát šampionem

Israel Adesanya si na horké půdě UFC začíná čím dál hlasitěji říkat o slovo. Ve svém posledním duelu porazil houževnatého Dereka Brunsona, což ho dost možná staví už jenom jeden zápas o titulové bitvy. Aby se k ní dostal, musí však zvládnout ostrou zkoušku v podobě velkolepé bitvy s Andersonem Silvou.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Patnáct duelů v rámci MMA, patnáct výher, žádná porážka. Když se tento 193 cm vysoký bijec ze střední váhy představil v oktagonu, diváci žasli nad jeho schopnostmi. Jeho komplexnost dokáže zmást nejednoho protivníka, o čemž se přesvědčil kromě Brunsona třeba také Tavares, Vettori nebo Wilkinson.

Sám devětadvacetiletý spisovatel nového úžasného příběhu má jenom ty nejvyšší cíle, což se nám nebál prozradit. „Chci se stát šampionem. To je cesta, kterou jsem se rozhodl jít, a to je cíl, kterého se držím. Ve své podstatě je jedno, koho na této cestě potkám, mohu porazit i současného šampiona Roberta Whittakera,“ svěřuje se.


Israel Adesanya si na horké půdě UFC začíná čím dál hlasitěji říkat o slovo

Na aktuálního mistra ve střední hmotnostní kategorii čeká v rámci UFC 234 (10. února v Melbourne) obhajoba titulu proti Kelvinu Gastelumovi. Je tedy jasné, že Adesanyu dělí od titulové bitvy ještě alespoň jedna nelehká zkouška a my už teď víme, proti komu bude. Na téže eventu v Austrálii se nový miláček publika utká s legendárním Andersonem Silvou.


„Určitě nás čeká velkolepá bitva, ale jak jsem řekl, je mi prakticky jedno, s kým se utkám,“ nechává se slyšet rodák z Nigérie. „Jsem tu od toho, abych se dostal na vrchol, a až na něm budu, pak lidé teprve uvidí pořádnou show a z naší divize jen tak nespustí oči,“ předpovídá sebevědomě. Nutno však podotknout, že zatím vše, co doposud předpověděl, se i stalo.


Další články