Sleduj nás

Neskutečný frajer! chválí O’Malley kolegu z UFC, který přijal zápas s neporaženým Nurmagomedovem

Neskutečný frajer! chválí O’Malley kolegu z UFC, který přijal zápas s neporaženým NurmagomedovemFOTO: UFC

Umar Nurmagomedov několik dlouhých týdnů sháněl soupeře, všichni ho odmítali. Odhodlání v sobě našel teprve až Cory Sandhagen.

Khabib Nurmagomedov (29-0) sice už pověsil rukavice na hřebík, ale jeho příjmení v bojovém světě figuruje stále. V Bellatoru je šampionem lehké váhy Usman Nurmagomedov (17-0) a v UFC míří na bantamový vrchol Umar Nurmagomedov (16-0).

Rodinné vazby se mezi touto trojicí nikterak nepopřou. Jednak mají všichni stejné rysy ve tváři a jednak také disponují stejným dominantním stylem, který jim na konto přiřazuje jenom samé výhry. Opravdu doposud žádná porážka.


Sedmadvacetiletý Umar má v UFC za sebou čtyři zápasy a ve všech jasně vyhrál. Ve své kariéře neprohrál byť jen jediné kolo, což je ohromná vizitka, která měla nahánět hrůzu všem potenciálním soupeřům.

Umar dlouhé týdny sháněl vhodného protivníka, který by jej mohl dostat až k boji o titul. Nikdo se mu neozýval, na což si on sám několikrát postěžoval na svých sociálních sítích. Odvahu až náhle našel Cory Sandhagen (16-4), kterému v žebříčku bantamové váhy náleží čtvrtá příčka. Teď ji může buďto obhájit a ohromit tak celý svět, anebo o ni přijít. To je dle papírových předpokladů ten reálnější scénář.


„Já nemám slov, Cory, velký respekt, že jsi do toho šel!“ řekl „Sugar“ Sean O’Malley na adresu svého divizního konkurenta. „Mnoho lidí by vůbec neriskovalo svoje postavení v žebříčku proti někomu tak dominantnímu, jako je Umar. Tys do toho ale šel a ukázals, že máš pro strach uděláno,“ nešetřil chválou.

„Spousta lidí Coryho rozhodnutí bude považovat za hloupé, ale skutečnost je taková, že pokud chcete být nejlepší, musíte porazit ty nejlepší. A střetu s Umarem se pravděpodobně nikdo z nás jednou nevyhne,“ dodal O’Malley ve svém podcastu, od něhož podobná slova pokory a uznání neslyšíme zrovna často.


Další články