Sleduj nás

Neporažený šampion Bellatoru je na odchodu. O nabídky rozhodně nemá nouzi, ve hře je i UFC

Neporažený šampion Bellatoru je na odchodu. O nabídky rozhodně nemá nouzi, ve hře je i UFCFoto: Bellator MMA

Situace kolem americké organizace je v poslední době hodně nejasná. Zaručené zprávy o konci se míchají se zvěstmi o movitém kupci a fanoušci ani zápasníci neví na čem jsou.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

O problémech Bellatoru se spekuluje již minimálně dva roky. Bohužel v poslední době to opravdu vypadá, že se druhá největší světová organizace blíží k definitivnímu konci. Aktuální vlastník Viacom je prý ochotný jednat o odkupu, ale nikdo se jaksi nemá k tomu, aby ztrátovou ligu financoval. Případní zájemci, kterým je například konkurenční PFL, si raději počkají na postupný úpadek a následně převezmou co zbyde za zlomek původní ceny.

Momentální stav se samozřejmě nejvíc dotýká bojovníků, které má Bellator pod smlouvou. Spousta z nich moc dobře ví, že podobně lukrativní podmínky jim nikdo jiný nenabídne. Dále je tu ale ambicióznější sorta bijců, kteří se rozhodně nemusí obávat, že by na trhu zůstaly na ocet. Mezi ně patří i aktuální šampion střední váhy Johnny Eblen.


Jednatřicetiletý Američan si před týdnem připsal úspěšnou obhajobu, když ve třetím kole lokty zdemoloval Fabiana Edwardse. Pro Eblena to byla již desátá výhra pod hlavičkou Bellatoru a celkově čtrnáctá v profesionální kariéře. K tomu si přidejte nulu na kontě porážek a pochopíte, proč je Johnny jedním z nejžádanějších borců ve své váhové kategorii.

„Dost možná to byl můj poslední zápas v Bellatoru. Nevím, co přinese budoucnost. Vím, že jsem sakra dobrý v tom, co dělám, takže se pro mě práce vždycky najde. Ať už to bude v Bellatoru, PFL nebo UFC. Klidně i v tom šíleném ONE Championship. Budu čekat, až se objeví zajímavá výzva,“ prohlásil Eblen na tiskové konferenci po turnaji v Dublinu.


Prezident Bellatoru jako již poněkolikáté uvedl, že nic není dokončeno a vše je ve fázi jednání. Nejpravděpodobněji zatím vypadá spojení s PFL, kam tečou peníze z arabských zemí. K případnému prodeji se vyjádřil i boss UFC Dana White. Šéf největší světové ligy se vysmál proklamované cenovce pět set milionů dolarů a prohlásil, že v Bellatoru není nic, co by jej mohlo zajímat. V případě Johnnyho Eblena si však myslíme, že White jen mlžil a nechtěl zbytečně odkrývat karty.

Zdroj: Bellator tisková konference


Další články