Sleduj nás

Na jaké zápasníky se nejraději dívá Georges St-Pierre?

Na jaké zápasníky se nejraději dívá Georges St-Pierre?

Vysloužilá legenda a nový člen Síně slávy UFC Georges St-Pierre se po čase opět připomenul fanouškům dalším záživným rozhovorem.

Bývalý šampion dvou váhových kategorií prozradil, že ačkoliv již mezi aktuální elitou neúčinkuje, tak si stále nenechává ujít nic z toho, co se pod střechou největší MMA organizace děje. „Baví mě sledovat ty kluky. Je až neuvěřitelné, jak se ten sport za poslední roky posunul,“ žasl kanadský veterán, který svého času vládl především divizi velterové váhy.

A právě tuto kategorii St-Pierre má nejraději i nyní. „Moc rád se dívám na bojovníky, jako jsou Kamaru Usman nebo Colby Covington. I když já jsem povahově naprosto odlišný, tak si užívám ten způsob, jakým oba dva umí budovat drama a zvyšovat napětí. Díky tomu jsou ty zápasy pak záživnější,“ svěřoval se.


A vedle špičky velterové váhy si GSP užívá například i souboje ve váze střední. „Neuvěřitelný a velmi chytrý bojovník je Israel Adesanya. Už dřív jsem sledoval pár jeho zápasů v kickboxu a musím uznat, že to je fantastický striker. Líbí se mi jeho styl. Ze stejného důvodu jsem obdivoval Sugara Ray Leonarda v boxerském ringu. Taktéž velice chytrý chlapík,“ vysvětloval.

Závěrem si neodpustil ani jedno přirovnání. „Někteří chlápci mají fenomenální sílu, že dokáží jednou ranou někoho zabít. Ostatní pro změnu mají atletické nadání a jsou chytří. Já mám raději ty, kteří jsou chytří. Mozek je nejdůležitější součástí hry. Je to přesně, jak říkal Bruce Lee. Abyste byli komplexním MMA bojovníkem, jeden styl vám nestačí. Musíte umět všechno. A na takové duely se já rád divám.“     Další články