Sleduj nás

Mousasi: Jak jsem porazil MacDonalda? Prostě jsem byl chytřejší

Mousasi: Jak jsem porazil MacDonalda? Prostě jsem byl chytřejší

Bellator 206 je za námi a spolu s ním i hlavní zápasnický duel, o nějž se postaral Gegard Mousasi (45-6), který obhájil svůj titul ve střední váze proti Rory MacDonaldovi (20-5). Oba dva aktéři měli svůj plán, jak proti tomu druhému uspět, avšak zkušená ruka současného šampiona se ukázala jako šťastnější, neboť vzájemné měření sil rozhodla již v polovině druhého kola.

Rory MacDonald je původní velterová váha, která se chtěla po vzoru několika svých kolega dostat výš a sáhnout si až na samotné hranice svých možností. Když se ovšem postavila proti tak zkušenému protivníkovi, který si na něj hned po přijetí výzvy věřil, tak poznal, že tvrdě narazil. 

„Když se ta nabídka objevila, vůbec jsem nad ní neuvažoval a hned jsem jí přijal. Samozřejmě tu byly názory lidí, že Rory je hlavně velterová váha, že ten souboj nebude mít takové grády apod. Jenže toto jsou věci, s jakými musíte vždy počítat,“ uvádí Mousasi, který se momentálně nese na sérii osmi výher v řadě.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Gegard Mousasi získal titul

„Je to souboj o titul, takže to vždy něco znamená. Nezáleží na tom, komu čelíte, ale jak mu čelíte. A za sebe musím říct, že já jsem byl v zápase ten chytřejší,“ říká.


„Když čelíte někomu takovému, kdo je navíc psychicky velice odolný, musíte se soustředit na to, v čem jste dobří. Rory je spíše univerzál, kterému není cizí boj na zemi, ale já jsem zase lepší v souboji ve stoje. Chtěl jsem využít svých předností, aplikovat více síly do svých úderů a celkově ho fyzicky přetlačit. No a podařilo se, takže jsem spokojený,“ doplňuje.


Další články