Sleduj nás

Mike Tyson radí Furymu, čemu se v duelu s Usykem musí vyvarovat: Hlavně nebýt pasivní a prodat svou sílu

Mike Tyson radí Furymu, čemu se v duelu s Usykem musí vyvarovat: Hlavně nebýt pasivní a prodat svou síluFoto: DAZN

Pokud chce Tyson Fury ovládnout zápas s Oleksandrem Usykem, musí si dát pozor na jednu zásadní věc.

Mike Tyson je boxerem ze staré školy, který si nemohl nevšimnout toho, že Usykovi v posledních zápasech neseděla přílišná agresivita jeho soupeřů. Prakticky všichni se nechali rychlostně a takticky rozebrat, a pokud i Gypsy King zůstane pasivní, nemusel by ho potkat jiný osud.

Příprava pro tento zápas je tedy zásadní. Tysonovi mohl pomoct ten čas navíc, jenž získal svým tržným zraněním nad pravým okem. Velký sjednocující duel se tak posunul z února na květen a tělo britského šampiona se během těchto tří měsíců proměnilo skoro k nepoznání.


Přebytečná kila jsou dole, dokonce se i rýsují nějaké břišáky a mysl se ladí na střet, který si žádný boxerský fanoušek nenechá ujít. Bude ovšem vítězný? O tom se rozpovídala slavná těžkotonážní legenda v podobě Mikea Tysona skrze The Most Valuable Promotions.

„Ať už to bylo jakkoliv, Tyson Fury se v duelu s Francisem Ngannouem pořádně spálil a teď nám ukazuje, že chce udělat vše potřebné, aby si svou reputaci napravil. A není lepší příležitosti, jak toho docílit, než v boji s Oleksandrem Usykem,“ pronesl Iron Mike úvodem, než přešel k té taktické části.


„Podle mě se Usyk ještě plně neusadil v těžké váze a nepotkal tu soupeře, který by mu chtěl ustřelit hlavu. Určitě je to skvělý a technicky nadaný boxer, ale těžká váha je královskou kategorií, kde platí jiná pravidla. A osobně si myslím, že mu je Fury ukáže,“ předpokládá.

Dle rady od slavné boxerské legendy by se Gypsy King neměl pouštět do žádných přílišných snah o pohledné utkání. Naopak by se měl hnát jako zuřivý pes za svou kořistí.

„Anthony Joshua měl KO sílu, ale nedokázal ji použít. Deontay Wilder by byl dříve pro Usyka těžkým soupeřem a věřím, že Fury bude také. Fury je power puncher, který se dokáže hýbat. Pokud bude mít hlad po krvi a bude myslí ve hře, tak věřím v jeho výhru,“ uvedl Iron Mike.Další články