Sleduj nás

Michal Reissinger: Chodí za mnou a říkají, že Mitrice nemůžu porazit. Tak to dobře sledujte!

Michal Reissinger: Chodí za mnou a říkají, že Mitrice nemůžu porazit. Tak to dobře sledujte!
Nová organizace Professional Muaythai League (PML) chystá již tento víkend premiérový galavečer. Fight card se podařila s ohledem na tuto dobu složit bravurně a my se můžeme těšit i na zápas Michal Reissinger vs. Strahinja Mitrič!

Mitric dokázal minulý rok porazit legendárního Tomáše Hrona a teď se vydává na Slovensko potvrdit tento skalp. Nechal se slyšet, že právě toto je poslední krok do Glory! Zničí i Michala Reissingera a otevře si cestu do zahraniční? Palec se však na tuto bitvu připravuje už od června, je při chuti a hlásí top formu.

Michale, co čekáš od organizace PLM, která má na fight card řadu vynikajících bojovníků? Není těch akcí v poslední době příliš?


Čekám kvalitní turnaj, protože ho nepořádají žádní nováčci, ale ostřílení borci, kteří se na tuzemské scéně pohybují dost dlouho a dobře ví, jak na to. Nicméně, tohle v dnešní době nikoho příliš nezajímá. Budou se muset zaměřit na marketing a vybudovat si své hvězdy. Skvělé promo dělá Grznár a Vémola. Ti na to snad mají vysokou školu. V PML zápasí borci, kteří se ještě neumějí tolik prodat, nicméně jsou hodně kvalitní.

Jak vidíš bitvu s Mitričem, který loni ukázal proti Hronovi svou houževnatost a tvrdost?


Jsem si jistý, že to bude brutální šmelc. Ten borec nic nedaruje a já taky ne. Popravdě si myslím, že padne KO. Pevně věřím, že vyhraju. Líbilo by se mi, kdyby to tam padlo do poloviny druhého kola. Jsem ale opravdu skvěle připraven, zvládnu i tři kola. Příprava trvá už od června, bez zranění.

Strahinja Mitrić několikrát předvedl, že patří mezi špičku a má velkou budoucnost. Co na něj říkáš?


Má dvě porážky ze 16 zápasů. Je mladý, má vše před sebou. Teď hodně zhubnul, je to až do očí bijící. Prý chce jít do světa. Válčit na top galavečerech. Je to logický, protože oni tlustý lidi nechtějí. Já jsem jeho poslední překážkou k dalšímu zásadnímu zlomu v jeho kariéře. Vím, že tam nechá všechno. Těší mě, že člověk na úrovni GLORY a ONE má zájem o zápas se mnou!

Nepřemýšlíš ještě třeba ty o Glory nebo nějaké zahraniční organizaci?


Stojím na zemi. Nedělám si iluze. Tyhle organizace už nechtějí zápasníky nad třicet let. Rád ale ukážu, že stále patřím mezi kvalitní fightery. Otevřel jsem oči, přizpůsobil jsem se tomu a mám i jiné aktivity, než být od rána do večera v gymu. Ve finále mi to jde ještě lépe. V minulosti jsem porazil bojovníky, kteří teď září ve top organizacích. Dokázal jsem si, že na to mám a že ta dřina nebyla zbytečná.

reissinger mitric pml zapas

Veřejnost, včetně sázkových kanceláří, ti příliš nevěří? Čím to je, že tentokrát nenastupuješ jako favorit?


Lidi za mnou chodí a říkají, že jdu s Mitrićem, který je fakt dobrý, že prohraju. To mi dává energii a tu pravou nasranost do zápasu. Já mám vůli a soupeře si nevybírám. Mám něco za sebou a můžu těžit ze zkušeností. Navíc jsem tvrdý. Všichni víme, že záleží i na dalších okolnostech. Stačí, když se jeden špatně vyspí. Od června jsem v tréninku, věřím si! Je to 50/50.

Kdyby se ti podařilo Mitriće porazit, co bude dál?


V případě úspěchu jsem si jistý, že mi vítězství přinese minimálně další šanci na zápas světové úrovně. Klidně bych si dal něco v Holandsku. Nemusí to být o titul, ale chci stát proti nějakému monstrum, to mě baví! Přineslo by mi to i motivaci, abych zase makal.Jaká je teď vůbec nálada ve Spejbl Gymu, kam chodí třeba i Karlos Vémola?


Spejbl Gym už nemá téměř konkurenci. Stále více top bojovníků navštěvuje tuto tělocvičnu a připravuje se zde na zápasy. I když to tam občas jiskří, vždy nás brutálně do zápasu vyladí. Je to prostě práce. Miky a Spejbl ji dělají bravurně.
Zvláštní poděkování zde patří VLPA Mont, Kachna Duck, Milan Hes a Roman Štícha a Regalbau & Merchandising.

Zde se můžete podívat na video ze zápasu Hron vs. Mitrić.


Další články