Sleduj nás

Skvělé zprávy! Zlomená ruka se obešla bez operace a zápas bych tak mohl mít ještě tento rok, raduje se Matěj Peňáz

Skvělé zprávy! Zlomená ruka se obešla bez operace a zápas bych tak mohl mít ještě tento rok, raduje se Matěj PeňázFOTO: OKTAGON MMA

Bojovník OKTAGONu Matěj Peňáz se nyní nachází v nejtěžší fázi kariéry profesionálního sportovce. Rehabilitace po těžkém zranění a následný návrat do tréninkového kolotoče vyžaduje extrémní disciplínu a píli. 

Kromě obvyklých tréninkových dávek totiž musíte přidávat speciální cvičení a navíc před sebou nemáte vyhlídku brzkého zhodnocení své snahy v kleci.

Posledních dvanáct měsíců bylo pro jednoho z největších tuzemských talentů opravdovou zkouškou. Nejprve přišla prohra v DWCS, kde Matěj neprodal ani deset procent svých schopností. Vytoužená smlouva s UFC tak vyletěla komínem, ale to nejhorší mělo teprve přijít.

„Jak už asi víte, mám vážně zranění a čeká mě teď pár měsíců, než se dám dohromady. I tohle k našemu sportu patří. Soustředit se teď budu jen na kvalitní rekonvalescenci a věřím, že se vrátím o něco silnější,“ shrnul na svém Instagramu nepříjemný moment z tréninku Peňáz. 

O tom, jak si vlastně zlomeninu přivodil a kdy vidí podle posledních prognóz svůj návrat do klece, jsme se dozvěděli díky rozhovoru pro sport.cz.


„Při tréninku během wrestlingového sparingu jsem se bránil při takedownu. Soupeř mi chytil záda a já jsem se opíral o ruce. Pak mi ale přepadl na ruku a ta se prolomila. A ještě jsem si na ni sám spadl. Když jsem ji vytáhl, tak jsem viděl, že je na špatnou stranu.“

Matěj se měl již za měsíc představit na turnaji OKTAGON 42, který měl přinést rozseknutí rivality s Vlasto Čepem. Několikrát odložený zápas byl naplánován jako hlavní tahák turnaje, ale fanoušci opět ostrouhají. Zda a kdy se souboj někdy uskuteční, to je nyní těžko odhadnutelné. Money asi nebude chtít vlítnout do zápasového kolotoče takto těžkou výzvou a co bude na MMA scéně relevantní téměř za rok, je věštění z koule.

„Nakonec jsem na operaci nešel. První zpráva ve Švédsku byla, že se to musí určitě operovat, po magnetické rezonanci a konzultaci s panem doktorem Kebrlem v Praze se ale došlo k závěru, že operativní řešení není nutné. Jednalo se o dorzální dislokaci, což je častější zranění a většinou se operovat nemusí,“ našel aspoň jedno pozitivum na smolné situaci Matěj. 


Nyní tedy probíhá rehabilitace, která přináší pozitivní výsledky a kromě toho se Money věnuje tréninku nohou a pracuje na fyzičce. Ani termín návratu nakonec není tak vzdálený, jak věštili úvodní prognózy.

„Nejdůležitější je, abych se s tou rukou cítil komfortně. Abych věděl, že se něco nestane. Všechno se bude odvíjet od toho, jak bude ruka držet a jak se bude hojit. Měl jsem v hlavě třeba začátek podzimu, ale uvidíme. Když to půjde dobře, tak by konec léta/začátek podzimu mohl být reálný,“ potěšil své fanoušky Matěj Peňáz.


Další články