Sleduj nás

Matěj Peňáz: Chci rozvázat s Oktagonem spolupráci, moje práce je zápasit, ne točit videa

Matěj Peňáz: Chci rozvázat s Oktagonem spolupráci, moje práce je zápasit, ne točit videaFOTO: OKTAGON MMA

V uvozovkách je to celé kvůli němu. Patrik Kincl musel stornovat svůj zápas v Edenu a rozjel se na české scéně nevídaný karneval. Matěj Peňáz nechtěl nic menšího, než je boj o titul, ale organizace mu nechtěla umožnit získání ani dočasného opasku.

Téma, ke kterému se v posledních dnech vyjádřila i uklízečka starající se o toalety v Edenu, konečně okomentoval i šampion Oktagonu. Patrik Kincl samozřejmě neskrývá zklamání, že jej zranění vyřadilo, ale zároveň nechápe, proč by se mělo na Oktagonu 58 bojovat o dočasný titul.

„Myslím, že zápas o pozici prvního vyzyvatele je to nejlepší. Nestojím a nezdržuji rok tak, aby se musel můj titul uvolňovat. Nebyla by dobrá vizitka pro Oktagon, kdyby tady létalo tolik prozatímních pásů, které by se pak musely sjednocovat. Ve finále mi je to ale asi jedno,“ popsal současnou situaci Patrik v rozhovoru, který poskytl serveru iSport.cz.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Zdánlivě jednoduchá situace má ovšem trochu složitější souvislosti, které nám Matěj Peňáz vysvětlil již dříve.

Z pohledu bojovníka je samozřejmě obrovský rozdíl, zda bude nastupovat k zápasu, který trvá pět kol a může přinést šampionský opasek, nebo se střetne se stylově jiným soupeřem na tři kola bez této vidiny. Poslední vyhrocení situace navíc u Matěje vedlo k poměrně zásadnímu stanovisku, po kterém si lze společnou budoucnost opravdu těžko představit.


„Tady není cesty zpět! Chci rozvázat s Oktagonem spolupráci a začít zápasit v jiné organizaci. Už ze mě udělali kreté*a dvakrát, takže to stačilo. Uvidíte mě zápasit na jiné platformě. Moje práce je zápasit, a ne točit videa,“ zareagoval Matěj na probíhající přestřelky.

Žluto-černá organizace tak zřejmě přijde o jednu z největších hvězd a je s podivem, že vedení na tuto situaci nereagovalo včas a lépe. Česká scéna nemá podobných osobností tlik a Peňáz již v Glory dokázal, že je bojovník světové úrovně. Orientace na německý nebo britský trh je jedna věc, ale nechat si utéci jméno, jakým je Matěj Peňáz, je podle redakce top-fight.cz obrovská chyba.


Další články