Sleduj nás

Matěj Peňáz se ohradil proti jednání Oktagonu! Znovu prodávají můj zápas, na který jsem ani nepodepsal smlouvu! popsal jednání organizace

Matěj Peňáz se ohradil proti jednání Oktagonu! Znovu prodávají můj zápas, na který jsem ani nepodepsal smlouvu! popsal jednání organizaceFoto: OKTAGON MMA

Nefér praktiky, které se bohužel opakují. Matěj Peňáz má za sebou těžkou přípravu, ale s největší pravděpodobností ji v Edenu nezužitkuje. V posledních dnech se navíc zdá, že jeho spor s organizací může vést až k odchodu talentovaného bojovníka.

Jeho výkony ve žluto-černé organizaci jsou bezchybné. Matěj zde nastoupil do devíti zápasů, ve kterých si připsal osm ukončení knokautem. Není divu, že se právem považován za jedničku střední váhy, nad kterou ční již jen šampion Patrik Kincl. Právě střet dvou nejlepších českých bojovníků v divizi do čtyřiaosmdesáti kilo měl být tím pravým sportovním vrcholem turnaje Oktagon, který nás čeká již za dva týdny.

„Patrik sice doléčil nepříjemné zranění, které nechci specifikovat, ale do toho zranění se mu dostala infekce. Tu není schopen v zátěži překonat, takže tohle nepůjde,“ zklamal natěšené fanoušky Ondřej Novotný ve svém pořadu MMA Letem světem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Smutná zpráva, která ovšem provází většinu turnajů, protože bojovníci jedou v přípravě naplno a jejich těla jsou tak samozřejmě náchylná ke zraněním. Oktagon o Patrikově problému veděl očividně již delší dobu a chtěl si to pojistit podepsáním smlouvy s Vlastou Čepem.

„Podle informací, Čepo dostal podepsat dvě smlouvy a věděl již 23.4., že bude náhradník na titulový zápas. Já dostal smlouvu pouze na zápas s Patrikem, a to až 8.5. Telefonicky jsem se pak dozvěděl, že náhradníkem bude Čepo. O žádných dalších změnách jsem informace nedostal a ani žádnou jinou smlouvu. Neřešil jsem to, protože v prosinci bylo automatické, že při zranění šampiona se jde o dočasný titul,“ prozradil Matěj zákulisní informace na svém Facebooku.


A zde je právě ono jablko sváru. Oktagon ohlásil zápas Čepo vs. Peňáz jako netitulový a na tři kola. Vlasto je s tímto spokojený, ale Matěj chce pět kol a šanci získat dočasný opasek. Vše se navíc nyní tak vyhrotilo, že si lze jen těžko představit, že dojde k nějaké rozumné dohodě.

„Vyjádření, které jsem vypustil ven, jsem nedával, abych poškodil Oktagon, Ondru nebo Čepa, ale proto, aby bylo vidět, jak vše funguje a jaké byly uzavřeny smlouvy. Samozřejmě se to celé otočilo proti mně. Minulý rok jsem zažil absolutně to samé, když jsem měl luxaci loktu, vůbec netrénoval a s rukou nemohl hýbat. I tak oznámili můj zápas v Bratislavě! Celou dobu jsem přitom nic nepodepsal ani Oktagonu nic nepotvrdil,“ upřesnil Matěj v dalším příspěvku, jak se k němu organizace zachovala již v minulosti.


Další články