Sleduj nás

Marlon Vera vs. Dominick Cruz - UFC Fight Night - ESPN

Marlon Vera vs. Dominick Cruz - UFC Fight Night - ESPN
Organizace UFC nás ani tento víkend nenechá bez oblíbené zábavy a naservíruje nám turnaj, kde bude hlavní událostí bitva v bantamové váze mezi Marlonem Verou a Dominickem Cruzem.

Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.
https://twitter.com/i/status/1556750552414859264

Marlon Vera se nachází na pátém místě v hodnocení bantamové váhy a momentálně drží šňůru tří vyhraných zápasů, kdy pokaždé shrábnul bonus za boj nebo výkon večera.


V posledním zápase s Robem Fontem letos v dubnu dokázal Marlon zvítězit i přesto, že Font trefil 223 signifikantních úderů a Vera pouze 134. Rozhodčí však museli vzít v potaz tvrdost úderů devětadvacetiletého Ekvádorce a obrovské škody, které napáchal na soupeřově obličeji.

Do druhého hlavního zápasu v řadě tak Vera nastoupí s bilancí devatenáct výher a sedm porážek, kdy 42 % vítězství získal díky úspěšným submisím.


https://twitter.com/i/status/1552452676377772033

Dominick Cruz je momentální osmička bantamové divize a po návratové porážce od Henryho Cejuda zvládl vyhrát oba zbývající zápasy, do kterých v loňském roce nastoupil.

Naposledy se představil v kleci proti Pedro Munhozovi, kterého během tří kol trefil 105 významnými údery a připsal si jednomyslné bodové vítězství.


Bývalý šampion tak v sobotu v noci nastoupí s rekordem čtyřiadvacet výher a tři porážky, kdy 67 % vítězství získal na body.


Tip na výsledek


Marlon Vera je nyní v nejlepší fázi svojí kariéry a v zápasech působí opravdu neotřesitelně a extrémně tvrdě. Navíc nám nedávno dokázal, že ani pět kol pro něj není žádný problém, a i v šampionské části zápasu mu zůstává dostatečný knockoutový potenciál.

Dominick Cruz je ale stále extrémně nepříjemný soupeř s vynikající obranou a pohybem. Jediný, kdo jej byl schopný zasáhnout v zápase více než stovkou úderů, byl v roce 2016 T.J. Dillashaw.

I přes nesporné kvality šestatřicetiletého Američana ale půjdou naše peníze na Veru. Marlon je komplexnější, a pokud mu nebude sedět boj v postoji, je schopný dostat Cruze na zem, kde umí zápasy ukončovat. Kurz okolo 1.45 je poměrně hratelný.


Další články