Sleduj nás

Losene Keita: Půjdu už jen pérovou váhu! Kvůli Ramadánu celé dny nejím a do toho trénuji třikrát denně

Losene Keita: Půjdu už jen pérovou váhu! Kvůli Ramadánu celé dny nejím a do toho trénuji třikrát denněFOTO: OKTAGON MMA

Prokletí hlavního zápasu turnaje OKTAGON 42 pokračuje.

Původně plánovaný duel mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem byl zrušen kvůli Moneyho zlomené ruce. Náhrada se povedla dohodnout velkolepá. Souboj šampionů Losene Keity a Mateho Sanikidze má parametry evropského top zápasu. Jenže už je zase všechno jinak.

Bohužel si na něj budeme muset počkat déle než čtrnáct dní, protože Gruzínec si na tréninku poranil rameno a ze zápasu odstoupil.


Mateho vyjádření jsme vám nabídli již včera a nyní se k nepříjemné situaci rozpovídal v rozhovoru pro mmashorties i Losene.

„Jsem už hodně dlouho na tvrdé dietě. Přes měsíc jsem neměl žádné pořádné jídlo. Trénuji třikrát denně a probíhá Ramadán. Od šesti od rána až do deseti večer nejím. Trénuji na prázdný žaludek, což je ještě mnohem složitější,“ popsal náročný tréninkový dril během náboženských svátků. Zároveň vysvětlil, proč je pro něj nyní priorita pérová váha, ve které už měl úspěšnou premiéru na OKTAGONu 39.


„Mám aktuálně kolem 69 kg, takže prostě nemůžu zápasit v lehké váze. Dokonce jsem přišel i o nějakou svalovou hmotu. Prostě to nemůže být lehká, protože už jsem toho pro pérovou udělal až moc,“ vysvětlil neporažený šampion lehké váhy.

V té jej bude čekat povinná obhajoba nejpozději letos v létě. Zuby na vytoužený opasek si již dlouho brousí Rony Paradeiser, který chtěl využít momentální situace. Loseneho vyzval, ale ten prohlásil, že na podobné blbosti nemá rozhodně náladu. Slovenský borec si tak bude muset počkat, z čehož si ovšem těžkou hlavu nedělá.

„Můj čas však přijde. V červnu to totiž bude rok od tvého titulového zápasu,“ naznačil Paradeiser, že v případě neaktivity může být Keitovi titul odebrán.


OKTAGON je tedy postaven před náročný úkol, kdy musí sehnat adekvátní náhradu v pérové váze. Vzhledem k věhlasu, který si již Losene po Evropě vybudoval, se bude jednat o extrémně těžkou a také drahou záležitost.

Zdroj: Oktagon MMA


Další články