Sleduj nás

KSW 93 Paříž již dnes: Michal Martínek vyzve domácího Princeho Aounallaha! Hlavní zápas obstará šampion Parnasse s přemožitelem Lea Brichty

KSW 93 Paříž již dnes: Michal Martínek vyzve domácího Princeho Aounallaha! Hlavní zápas obstará šampion Parnasse s přemožitelem Lea BrichtyFoto: KSW

Polská organizace se poprvé ve své historii vypraví do města nad Seinou. MMA je ve Francii stále poměrně nový sport, ale slavná Adidas Arena je vyprodaná do posledního místa a atmosféra turnaje KSW 93 tak bude pořádně bouřlivá.

I když je KSW polskou organizací, na kartě tohoto turnaje najdeme pouze jednoho Poláka. Zbytek je poskládán převážně z domácích borců, které doplňuje světový mix reprezentován Michalem Martínkem nebo Valeriem Mirceaem. Právě nedávný soupeř Lea Brichty dostal opět prostor v hlavním zápase. Sjednocovací duel o titul lehké váhy má ovšem jasného favorita v jeho soupeři.


Salahdin Parnasse je považován za jednoho z největších evropských talentů, a i když se mu v minulém zápase nepovedlo uchvátit veltrový titul ve své obvyklé váze, bude nejspíš dominovat. I druhá nejsledovanější událost proběhne v lehké váze. Domácí Wilson Varela se střetne s bývalým šampionem Marianem Ziółkowskim. Extrémně zajímavý zápas bude mít pro oba bojovníky pořádný náboj. Sportovní ředitel KSW Artur Mazur totiž v rozhovoru pro kanál Frame by frame prozradil, že vítěz získá pozici titulového vyzývatele.

Na hlavní kartě pařížského turnaje se objeví i český zástupce. Michala Martínka čeká v KSW čtvrtý zápas, ve kterém bude čelit Princi Auonallahovi. Francouzský bojovník se českým fanouškům ukázal například na turnaji Night of Warriors, kde podlehl Karlosu Vémolovi. Nedávno také obhajoval svůj titul v organizaci Hexagon a v prvním kole dokázal zničit Alexe Cvernu. „Černovous“ má tak o svém soupeři poměrně solidní porci informací a bude zajímavé sledovat, jak si s touto výzvou poradí.


"Já jsem takový, že si nechci dávat tíhu zápasu do hlavy. Procestoval jsem dost světových lig ve všech možných destinacích, od Ruska přes Vegas po Polsko a Slovensko. To jsou zkušenosti, které už dneska mám. Jestli budou fanoušci bučet nebo ne, to uvidíme. Ten sport nemá ve Francii takovou tradici. Věřím tomu, že si ten galavečer všichni užijeme. Aréna je už měsíc vyprodaná, atmosféra bude skvělá,“ nedělá si Michal hlavu se zápasem na soupeřově půdě. Jak se mu povede můžete sledovat v sobotu od 19:00 na kanále Nova Sport nebo Voyo.


Další články