Sleduj nás

Konec muší váhy? Cejudo a Dillashaw si to mají rozdat o titul jako poslední

Konec muší váhy? Cejudo a Dillashaw si to mají rozdat o titul jako poslední

UFC 233 se začíná plnit a spolu s tím se nám odhalují i další velkolepé plány. Ty zrovna nemusí být přívětivé pro příznivce nejnižší hmotnostní kategorie pod značkou UFC, jelikož tu čeká podle současných informací neodvratný konec. 

Poslední, kdo by měl mít tu čest utkat se o titul v muší váze, jest Henry Cejudo, jenž ještě letos v srpnu udolal na body mocného Demetriouse Johnsona, a T.J. Dillashaw, který dvakrát za sebou přemohl předtím neporaženého Codyho Garbrandta. 

Cejudo a Dillashaw si to mají rozdat o titul


Jak se T.J. nechal slyšet, když jej novodobý král divize do 56,7 kg vyzval, nebude trvat na tom, aby se duel nutně odehrál v bantamové váze, aby se Cejudo pak po případné porážce nemusel vymlouvat na výškový deficit mezi oběma borci. 

UFC tuto žádost poctivě vyslechlo a světu představilo plán, který nenávratně změní vše, co jsme doposud znali. Odkaz od „mocného myšáka“ zůstane zapadlý někde v historických tabulkách, protože od nového roku by měla nejnižší hmotnostní kategorie vymizet. 


Henry „The Messenger“ Cejudo

Co bude pak? Dle zpráv z ESPN budou zápasníci požádáni, aby se posunuli do bantamu, a ti, kteří nebudou chtít vyhovět, se s UFC (bohužel) rozloučí. Trochu přísná pravidla, nicméně o tomto kroku se za spekulovat již po Johnsonově odchodu do ONE Championship.

Jak už bylo naznačeno, T.J. a Henry „The Messenger“ Cejudo by měli být tedy poslední, co se v muší váze utkají. Pokud by se Dillashawovi podařilo, jak nám celou dobu říká, uspět i v tomto fightu, stal by se šestým bojovníkem v řadě, jaký by kdy trumfoval ve dvou odlišných divizích (Randy Couture, BJ Penn, Conor McGregor, Georges St-Pierre a Daniel Cormier).Další články