Sleduj nás

Klenot českého kickboxu! Teprve sedmnáctiletá Eliška Zemanová září doma i ve světě. Snem je olympiáda

Klenot českého kickboxu! Teprve sedmnáctiletá Eliška Zemanová září doma i ve světě. Snem je olympiádaFoto: se souhlasem Elišky Zemanové

Sbírka titulů, které již získala, by zastínila nejednoho sportovce na sklonku kariéry.

Teprve sedmnáctiletá Eliška Zemanová je však stále na začátku a limit její výkonnosti je tak vysoko, že na něj nedosáhnete ani při letu v horkovzdušném balónu.

Excelentní bojové schopnosti jsou navíc doplněné atraktivním vzhledem, a tak není divu, že Eliška je jednou z tváří firmy Egocombat, která pod sebou zaštiťuje top špičku domácí scény.


Nemůžeme začít ničím jiným, než tvojí poslední skvělou jízdou na Evropském poháru v Záhřebu. Probíhal turnaj podle představ nebo se vyskytly nějaké komplikace?


Byl to pro mě první turnaj v letošním roce, dalo by se říci zahájení sezóny. A ano, proběhlo vše podle plánu, který byl ani ne tak hattrick (smích). Šlo hlavně o to se prosadit o váhu výš, než je moje, a to z důvodu přípravy na letošní cíl.

A ten je?

S trenérem jsme začali s přípravou na MS juniorů a zároveň i ME seniorů. Tím hlavním je pak nominace na World Games v disciplíně PF do 70 kilogramů. Z letošního ME dospělých se nominují pouze první čtyři a my uděláme vše pro to, abychom si cíl splnili. Každopádně to nebude lehké, protože je to přestup mezi dospělé a tyto změny vyžadují nějaký čas, než se přizpůsobíte. Navíc tedy ještě o váhu výše, kterou vybral Worl Games a WAKO. Moje váha by byla lepší, jsem na ni zvyklá, ale máme na to sezónu se přizpůsobit. To je dost času.


Na evropských i světových turnajích WAKO dominuješ již čtvrtým rokem. Zlaté hattricky z posledních let jsou působivé, ale baví tě to ještě vůbec?

Ano, když tento sport milujete, tak není co řešit, a z výše uvedených odpovědí vidíte, že si cíle můžeme neustále posouvat a za něčím jít. To je to, co mě naplňuje a opravdu baví. Mám ráda výzvy.

Celou tvoji kariéru tě vede reprezentační kouč Martin Viktorin, jaká je spolupráce po tolika letech? Nemáš pocit, že už třeba ten vztah trochu vyčpěl?

Naopak! Bez Martina by to nikdy nefungovalo a jsem za mého trenéra a klub Falcon velmi ráda. Za nic na světě bych neměnila.


V jakém stádiu je tedy přechod do profesionálního ringu mezi dospělé?

Nebráníme se vstoupit do ringu, mám za sebou několik zápasů v K-1, FC i Low kicku, ale pro letošek se zaměřujeme pouze na nominaci na World Games a šampionáty WAKO, které jsou nominačním kritériem. Nicméně ano, mám stále sen bojovat v Glory, ale nejdříve cíl a pak ze snu uděláme další cíl. Pořád máme kam jít.

Takže je kam. Co tedy v příštích letech?

Nominace na World Games do Číny 2025, vybojovat titul MS Juniorů a ME seniorů 2024.

Láká tě hodně zahraniční angažmá?

Záleží, o co by šlo, kam a kdy. Teď teda máme minimálně na dva roky jasný směr. Další budoucnost si stanovíme s trenérem později. V bojových sportech je tohle dlouhý čas, stát se může cokoliv.

Jsi ochotná zápasit v Rusku, nebo se tvoje cesty budou ubírat spíš na západ do Glory, případně pak více na východ třeba do ONE Championship?

Glory je jeden z mých snů, o kterém mluvím už dlouho, nicméně vzhledem k mému věku a možná i šance, že se WAKO dostane na Olympiádu, by se tyto sny posouvaly - uvidíme. Navíc nevíme, co s nimi bude. Měli tam v posledních letech nějaké finanční problémy, ale teď to vypadá, že se opět rozjeli.

Hrozí u tebe útěk od kickboxu k MMA?

Určitě nehrozí, postoj je pro mě nejvíc. Tím to končí.

A co tě jinak baví v civilním životě?

Ráda trávím čas s rodinou a blízkými.

Udělej radost našim čtenářům a řekni nám, zda máš přítele?

Tak to nevím, jestli je potěším, protože ho mám (smích).

Děkujeme za tvůj čas, budeme tě rozhodně sledovat. Přejeme hodně úspěchů.

Moc Vám děkuji za rozhovor a pomoc s propagací kickboxu. Díky klubu, trenérovi, ČAK (Česká asociace kickboxu) a samozřejmě rodině a také všem, co mě podporují. Děkuji moc všem!


Další články