Sleduj nás

Khabib: Zapomeňte na McGregora a Diaze, chci Fergusona, St-Pierra a Mayweathera!

Khabib: Zapomeňte na McGregora a Diaze, chci Fergusona, St-Pierra a Mayweathera!

Dana White nám nedávno oznámil, že si v roce 2019 přeje odvetu Khabiba s Conorem, což podpořil i Eaglův manažer (z hlediska možného výdělku), avšak Khabibův názor se oproti těmto dvěma osobám naprosto liší.

Dana White nám nedávno oznámil, že si v roce 2019 přeje odvetu Khabiba s Conorem

Aktuální mistr z lehké váhy se objevil v Submission Radiu, kde byl moderátorem tázán na svou budoucnost. Všichni se pochopitelně nemohou dočkat jeho návratu a každý se zároveň ptá, proti komu to jenom bude.


„Víte, mám velký tým. Můj otec, můj promotér, mí přátelé. Každý z nás říká něco jiného, a proto se nemůžete divit, když od každého slyšíte odlišné verze příběhu,“ vysvětloval nám Nurmagomedov tvrzení Aliho Abdelazize, svého manažera.

„Zatím můžeme jen spekulovat, podstatný bude až verdikt, co vyřkne Nevadská komise. Pak se všichni, které jsem uvedl, sejdeme a popřemýšlíme o budoucnosti,“ navazoval na to, že doposud se opravdu může jenom odhadovat, kdy a proti komu se na scénu vrátí.


Podle Khabiba žádná odveta s McGregorem nepřipadá v úvahu

Co je však podstatné, podle Khabiba žádná odveta s McGregorem nepřipadá v úvahu. Ačkoliv je většina jeho týmu jiného názoru, on sám moc dobře ví, že titulové šance se musí zasloužit. A Conor se vrátil po dvou letech do UFC a ihned předskočil Fergusona.

„Kdybyste se mě v tento moment zeptali, zdali bude odveta Conorem, a k tomu všemu o titul, tak řeknu jednoznačně ne. Prohrál, odklepal a navíc to ani vůbec nebyl těsný fight. Jak jsem řekl, že ho zničím, tak jsem i udělal. Dominoval jsem ve všech aspektech hry,“ uváděl.


Půjdeme-li tedy o kousíček dál, media občas spekulovala, jestli je zde možnost, že by se ruský šampion mohl utkat s Natem Diazem. Bývalý protivník Conora se do Khabiba několikrát opřel na sociálních sítích a čekal na reakci. Tak tady tedy je.

„Co říká Diaz, to bych vůbec nebral vážně. Všichni ho znají, propaguje jen trash-talking a očekává, že z toho bude finančně profitovat. Oproti tomu - kolik má ale na svém kontě porážek? Nějak 12, myslím. Každý lepší zápasník ho porazí. Rory, Benson, dos Anjos, Conor… Zapomeňte na něj,“ pravil.


Nurmagomedov starší, tedy otec současného mistra z divize lehké váhy, prozradil, že chce, aby jeho syn skončil s čistým štítem. Protože je Khabibovi už třicet let, moc zápasů před sebou nemá. Ba dokonce se začalo uvažovat o tom, že tento Orel vzlétne už jenom jednou.

„O důchodu zatím neuvažuji, ale kdoví, kolik zápasů mě ještě čeká. Možná tak tři? Například St-Pierre, Ferguson a Mayweather. Mohou to být zrovna tito chlápci, pak pověsím rukavice na hřebík a stanu se nejlepším atletem všech dob,“ poukazoval na část svých plánů.

Zaměříme-li se na to trochu více, tak důvod, proč Khabib jmenoval zrovna tato tři jména, je zřejmý. Jde o to získat skalp největších zápasníků, kteří se zrovna v UFC pohybují. Conora už dostal a navíc o odvetu zatím nejeví zájem. Ferguson oproti tomu drží sérii 11 vyhraných utkání a GSP je legenda.

„Nevím, jak se k tomu GSP staví, ale pro mě osobně je to nejlepší fighter, jakého jsem tu kdy viděl. Je to šampion nejen v kleci, ale i mimo ní. A my to navíc můžeme každý den vidět. Pokud se mě tedy zeptáte, jestli mám zájem o zápas s ním, pak řeknu ano, chci s ním bojovat,“ svěřoval se.

Důvody, proč si zápas s Khabibem zaslouží zrovna Tony Ferguson, známe všichni, ale proč je The Eagle stále spojován s Mayweatherem a proč se kvůli tomu vůbec nebrání vstoupit do ringu? Floyd přeci jen v boxu nemá konkurenci.

„Mayweather už je starý,“ neváhal ani na moment Khabib. „Kdybychom se bavili o tom, že se mám v boxu utkat s nějakými mladými lvy, jako jsou Canelo nebo Golovkin, pak pochopím vaše obavy, ale Floydovi už je skoro 42,“ říkal specialista na smíšená bojová umění.

„Samozřejmě, určitě to je velká výzva pro mě a neočekávám nic jednoduchého, ale stále tam vidím šanci uspět. Lidé si vůbec neuvědomují, jak velkou roli hraje věk, zejména v tomto sportu, a jak velkou roli hraje odhodlání. Všichni vidí jen jméno: ‚Oh, Conor, oh, Mayweather.‘“

„Takže jak říkám, není to jenom o jménu, je to o i věku a o tom, co jste pro vítězství schopni udělat, co jste schopni protrpět. V sázce není jen má neporazitelnost, ale i Floydův legendární padesátizápasový rekord. Je menší a starší než já, můžeme to zkusit,“ uzavřel třicetiletý šampion.

Zrekapitulujeme-li si ještě jednou Khabibovu současnou situaci, pak se dozvíme, že The Eagle má ve svém kontraktu s UFC už jen jeden platný zápas. Jakmile jej spáchá, bude se moct věnovat vlastním plánům, a tedy i Floydu Mayweatherovi, jehož by rád viděl na stadionu v Moskvě.

Vzhledem k tomu, že nám byly (prozatím) dementovány možné zprávy o opakovaném duelu s Conorem, UFC by z hlediska PPV rozhodně nestrádalo, kdyby místo McGregora sjednalo zápas Nurmagomedova s Georgesem St-Pierrem. Jediná poznámka k této bitvě je, že by se musela odehrát v lehké hmotnostní kategorii, čímž by se podle Khabiba vyrovnaly rozdíly mezi oběma zápasníky.


Další články