Sleduj nás

Každý příběh má svůj konec a ten svůj hodlá Wanderlei Silva napsat již po souboji s Quintonem Jacksonem

Každý příběh má svůj konec a ten svůj hodlá Wanderlei Silva napsat již po souboji s Quintonem Jacksonem
Jak už bylo jednou řečeno, čas nemůže zastavit nikdo z nás, což po dlouhých letech věnování se svému oblíbenému sportu pochopil i sám veliký brazilský zápasník Wanderlei Silva, jenž svým rozhodnutím tak tak trochu překvapil své příznivce. Svět bojových umění se zahalil do mlhy a naposledy se z ní odhalí 29. září během Bellatoru 206.

Pamatujete-li si i vy období jeho největší slávy, museli jste aktivně sledovat duely brazilského strůjce mezi lety 1996-2004. V té době by se dal Silva označit za téměř neporaženého hrdinu, který svou nejlepší sérii začal knokautem Todda Mediny z 12. srpna 2000 a ukončil ji po devatenácti duelech až porážkou od Marka Hunta (31. prosince 2004). Od této doby souboje zkušeného zápasníka postupně ubývaly, přesto se jeho jméno nesmazatelně zapsalo do celé historie UFC.

Wanderlei Silva se tedy naposledy představí na horké půdě SAP Centra v San José, kde po duelu s Quintonem „Rampage“ Jacksonem ukončí kariéru.


ufc bellator fighter anonymous

„Beru tuto skutečnost jako svou poslední možnost, jak se ještě mohu naposledy ukázat. Čeká na mě nový život a s tím i nové výzvy, jimž bych se rád věnoval naplno,“ potvrzuje dnes již dvaačtyřicetiletý zápasník.


Jindy neodmyslitelná ikona brazilské historie sice přišla se svým rozhodnutím poněkud náhle, zato však zcela oprávněně. V posledních letech už tolik nevystupovala, na regeneraci potřebovala více času a na bojišti se u ní střídaly výhry s porážkami. To vše ale bylo z lásky ke sportu, z něhož nyní ustupuje.

Další články