Sleduj nás

Karlos Vémola: MMA je v Česku podfinancované. Je tu možná pět profesionálů a zbytek musí chodit do práce

Karlos Vémola: MMA je v Česku podfinancované. Je tu možná pět profesionálů a zbytek musí chodit do práceFOTO: OKTAGON MMA

Již nikdo mu již nikdy nebude moci upřít, že to byl on, kdo posunul československé MMA z garáží do světla těch největších sportovních hal. Právě návrat „Terminátora“ ze zámoří znamenal bod zlomu, po kterém již nic nebude stejné.

Kariéra prvního Čecha v UFC se chýlí ke konci. MMA není sport, který lze dělat pouze pro zábavu, protože v každém zápase riskujete zdraví. Pokud máte navíc na zádech terč o velikosti mrakodrapu jako tomu má díky svým prohlášením Vémola, musíte si svoji pozici vždy tvrdě obhájit. Nejbližší test čeká Karlose již koncem prosince na turnaji Oktagonu v pražské O2 areně. Místo požadovaného šampiona Patrika Kincla však čeká na Vémolu slovenský rabiát Pirát Krištofič.

„Hele, Kincl chtěl po Oktagonu stejné peníze, jako má Vémola. Když se ho zeptali, kolik teda bere Vémola, tak ten pitomec řekl, že neví! To je pak těžký něco chtít. Já beru odměnu za účast a stejnou za výhru. Takže mě vždycky motivuje dvojnásobek, ale furt je to málo. Náš sport je podfinancovaný. V Česku je pět profesionálních frajerů, kteří nemusí chodit do práce. To je v porovnání s fotbalisty nebo hokejisty nic,“ prohlásil Vémola v podcastu Haná jede naživo.


Karlos má v tuto chvíli potvrzené dva zápasy. Po souboji s Krištofičem jej čeká odveta s Attilou Véghem, kterému má rozhodně co vracet. Ve hře navíc bude titul šampiona polotěžké váhy, takže o extra motivaci bude postaráno. Vémola navíc v případě úspěchu nevyloučil završení trilogie proti slovenské legendě.

„Moc výzev už tady před sebou nemám, protože promotéři mi pravidelně oznamují, že se mnou nikdo nechce zápasit. Nicméně, Attilu v létě porazím, takže to bude vyrovnané. A dokážu si představit, že si to pak dáme ještě jednou, aby to neskončilo remízou,“ navnadil Karlos fanoušky, kteří by na podobný zápas jistě vyprodali i třicetitisícový kotel fotbalového stadionu v Bratislavě.Další články