Sleduj nás

Karlos se s tím ještě pere, spousta lidí v jeho okolí mu říká, že měl vyhrát, přiznal Novotný

Karlos se s tím ještě pere, spousta lidí v jeho okolí mu říká, že měl vyhrát, přiznal NovotnýFOTO: OKTAGON MMA

Karlos Vémola nyní upřímně trpí. Nikoliv však z ran, které dostal během zápasu, nýbrž z bodového verdiktu, se kterým vůbec, ale vůbec nepočítal.

Sám sebe už viděl, jak souběžně drží pásy ze dvou hmotnostních kategorií, ale vychytralý Patrik Kincl byl jiného názoru. Během sobotní noci v O2 areně nechal Terminátora hrát jeho hru, na kterou měl připravený naprosto dokonalý recept.

Nikdo netušil, jaká jsou bodovací kritéria. Pavol Neruda odhalil, že se v nových MMA pravidlech klade větší důraz na efektivní striking, kterým Patrik disponoval, zato Karlos však nikoliv. O to pozoruhodnější je, že tuto skutečnost nevěděl téměř nikdo v hale, včetně Terminátorových trenérů.


„Z Karlosova hlasu slyšíte zklamání. Ta porážka ho bolí. Spousta lidí v jeho okolí mu říká, že měl vyhrát. Byl to zvláštní zápas. Střet dvou světů. Karlos prohrál jasně na body, ale porazil ho člověk, co se pět kol bránil. Už jen z tohohle musí mít Karlos hrozný pocit. Navíc když tím člověkem byl Patrik Kincl,“ svěřil se Novotný serveru kaocko.

Vémola dal po této prohře vale divizi do osmdesáti čtyř kilogramů, ale ty zkoušky na něho čekají i v devadesát trojce. Již brzo mu zde bude klepat na dveře právoplatný titulový vyzývatel.   


„Pro Karlose bude teď důležité, aby obhájil pás polotěžké váhy. Být šampionem jedné z největších organizací na světě je totiž sakra výzva,“ vypíchl Novotný, který se přitom opíral o souboj Langer – Poppeck, z něhož vzejde nový bojovník o titul. 

A co trilogie s Kinclem, dočkáme se jí jednou? „Jsem vytrénovaný na to, že dokud lidi dýchají, mohou se spolu i utkat. Že třetí zápas Patrika s Karlosem už neuvidíme, to není vůbec jisté. Minimálně to není zamčené na všechny tři západy. Vidí to tak i Patrik. Karlos pouze řekl, že už nebude shazovat do 84 kilogramů, což by ale v tomhle případě asi nebylo nezbytně nutné. Pro mě to ještě neskončilo,“ doplnil Novotný.


Další články