Sleduj nás

Karlos dostával v přípravě od Muradova strašnou čočku. Všechno to ale dokázal prodat v zápase, odhalil Kníže

Karlos dostával v přípravě od Muradova strašnou čočku. Všechno to ale dokázal prodat v zápase, odhalil KnížeFoto: OKTAGON MMA

Legendu české scény čeká již 20. července návrat do organizace Oktagon. „Monster“ je i v šestačtyřiceti letech plný sil a je připravený pořádně zatopit o generaci mladšímu Rado Uškrtovi.

Návrat zkušeného bijce pod křídla žluto-černé organizace byl prvotřídním překvapením. Petr Kníže byl rozhodnutý získat titul u konkurenční Real Fight Areny, ale to se nepovedlo. Nabídka bojovat opět v Oktagonu tedy přišla v pravou chvíli a na obnovenou premiéru jsme nemuseli čekat až do Bratislavy. Kníže dostal nabídku zápasit již na turnaji v Edenu, ale vzhledem ke krátkému času na přípravu ji musel smést ze stolu.

„Když se zrušil duel Kincl vs. Peňáz, tak proběhla nějaká konverzace, ale nebudu konkrétní. Rozhodně jsem nechtěl brát něco na poslední chvíli, protože se potřebuju připravovat adekvátně. A vzhledem k tomu, že jsem primárně trenér, tak si na to potřebuji udělat čas,“ vysvětlil Petr Kníže, proč u něj Ondřej Novotný tentokrát neuspěl.

V Edenu navíc startoval jeho přítel i svěřenec Karlos Vémola. Ten svého bývalého soupeře vzal i do rohu, kde Kníže spolupracoval s Andrém Reindersem. Jako hlavní sparingpartner figuroval v Monster Gymu nyní již bývalý UFC bojovník Makhmud Muradov. Ten podle Petrových slov „Terminátora“ dohnal až na samotnou hranu možností a dokonale jej tak připravil na extrémně důležitý zápas.

„Tam se prostě posouvaly hranice. Příprava to byla pro Karlose dlouhá, a to vždy bolí. V poslední fázi přípravy Karlos trénoval s Machem, který ho ani trochu nešetřil. Takže kolikrát to bylo, že Karlos už nechtěl, ale Mach ho donucovacími prostředky přiměl zvýšit výkon,“ přiblížil Kníže torturu, která se v jeho tělocvičně odehrávala.


Utrpení se vyplatilo! Karlos v zápase dominoval a ustál i několik opravdu tvrdých zásahů od nabitého Attily Végha. Kníže si tak s Vémolou užil opojné pocity vítězství a bude věřit, že si stejnou atmosféru přenese i do svého souboje s Rado Uškrtem, který jej čeká již za necelý měsíc na našlapaném turnaji v Peugeot Areně.

Zdroj: CNN Prima News


Další články