Sleduj nás

Kamaru Usman odhalil, jakému soupeři by dal příště šanci, kdyby měl volnou ruku

Kamaru Usman odhalil, jakému soupeři by dal příště šanci, kdyby měl volnou ruku
V první řadě v boji o titul stojí Leon Edwards, hned za něj se ale tlačí Conor McGregor. Komu by ovšem dal šanci Kamaru Usman, kdyby si mohl vybrat?


Kdyby měla „Nigerijská noční můra“ zcela volnou ruku, využila by toho k tomu, aby si splnila vlastní sny. A těmi sny je bojovat s legendami, kterými nepochybně jsou Nick Diaz či Georges St.Pierre.

„Chápu, že je GSP v důchodu, ale pro mě osobně je tento fight velmi důležitý, aby se konečně udělala tečka za tím, kdo je nejlepší velterovou vahou celé historie MMA. Přesně toto by byl historický fight, v jehož sázce by byl celý náš odkaz. Kdybych tedy měl volnou ruku a mohl si vybírat, přesvědčil bych Georgese, aby se vrátil,“ prozradil Kamaru.

Má připravené samozřejmě i náhradní řešení. „Vím, že právě přichází po prohře, ale i tak je Nick Diaz držitelem velkého jména. Když bojoval naposledy, ještě nebyl v optimální fyzické kondici. Věřím, že do druhého fightu na tom bude už mnohem lépe a klidně by mohl brzy zasáhnout i do nějaké pětikolové bitvy. A protože ho uznávám jako legendu MMA, klidně bych ho nechal bojovat o svůj pás,“ řekl Kamaru pro TMZ Sports.

Situace v divizi velterové váhy je ovšem odlišná, než jsou šampionovy představy. Podle Dany Whitea drží přednostní právo v boji o titul Leon Edwards, jehož šanci si však může vykoupit Conor McGregor. I on se tlačí do té první linie případné titulové konverzace.


Dalšími v pořadí jsou borci jako Khamzat Chimaev či Belal Muhammad, kteří shodně nyní vyzývají Colbyho Covingtona, který dvě svá předchozí titulová tažení prohrál.

Další články