Sleduj nás

Jsem nejlepší velterovou váhou všech dob, chválí se Usman, který už zná soupeře pro obhajobu

Jsem nejlepší velterovou váhou všech dob, chválí se Usman, který už zná soupeře pro obhajobu

Ačkoliv se jednalo o výhru na body, Kamaru Usman totálně předčil bývalého vládce velterové váhy Tyrona Woodleyho a zaujal jeho místo. Nigerijský borec se po největším skalpu své kariéry netajil velkým nadšením, které korunoval tvrzením, že je nejlepším zápasníkem velterové váhy všech dob. Není však podobný názor trochu ukvapený?

Kamaru Usman by se dal označit za jakéhosi vychutnávače zápasů. Většina duelů, které podstoupí, totiž téměř vždy dojde až do samotného konce, kde je pak na bodových sudích, aby konali svoji práci. Nutno však dodat, že se zatím tomuto muži, jenž chce přitáhnout UFC i do Afriky, při dělbě bodů vždy dařilo.


Tentýž scénář nám nabídl i duel s Tyronem „The Chosen One“ Woodleym, jehož kralování se v hmotnostní kategorii do 77.1 kg uchýlilo ke konci. Nigerijská noční můra ukončila jeho sedmizápasovou sérii a tu svou prodloužila na 14 výher v řadě. Deset z nich přitom přišlo pod vlajkou UFC.


„Zápas s Woodleym jsem chtěl už dlouho. Podobně dlouho, jako jsem vás přesvědčoval, že ho porazím,“ pravil Usman. „Rád bych k vám byl naprosto upřímný. Možná nejsem nejlepší striker na světě, možná nejsem ani nejlepší wrestler, ale rozhodně jsem nejlepší zápasník velterové váhy,“ pochvaloval se.

A my, aniž bychom museli několik týdnů čekat, již známe jméno soupeře, proti kterému bude Kamaru svůj právě získaný pás hájit. Bude jím Colby Covington, tedy bývalý dočasný šampion, jenž se zápasu o titul dožadoval už dlouho. Sami si jistě pamatujete ta provokativní videa, která nešla přehlédnout a která neunikla ani Whiteovi.


„Yeah, Colby dostane příští šanci,“ uvedl šéf UFC. „Řekl jsem mu, ať to tentokrát už neprosere a zůstane v klidu. Pokud se něco stane, že třeba nebude moct, ať to nechá na nás, vymyslíme alternativní řešení, jako jsme to dělali doposud. Hlavně ať už on ani jeho přátelé nic nevymýšlí,“ doplnil.


Další články