Sleduj nás

Jiří Procházka, nebo Alex Pereira? Bývalý šampion polotěžké váhy má poměrně jasno

Jiří Procházka, nebo Alex Pereira? Bývalý šampion polotěžké váhy má poměrně jasnoFOTO: UFC

Kdo by ovládl bitvu Jiří Procházka vs. Alex Pereira? Bývalý šampion dvou hmotnostních divizí Daniel Cormier k tomu přidal svůj odborný názor.

Jiří Procházka je neortodoxním typem bojovníka, jehož styl ovšem zvedá diváky ze sedaček a budí respekt. Sám Daniel Cormier jej kolikrát v minulosti uznával, ale jakmile přišel čas na jeho predikci titulové bitvy s Alexem Pereirou, musel předchozí chválu dát rázem bokem.

„Pereira vs. Procházka, bitva o titul šampiona polotěžké váhy. Kdo by vyhrál? No, řeknu vám jeden příběh z doby, kdy jsem navštívil Brazílii, kde jsem měl tu možnost se s Pereirou osobně setkat a vidět, jak trénuje. Je to postojář, to ano, ale ten člověk vše dělá s takovou silou, a přitom lehkostí, že vás to nutí až žasnout. To je něco, s čím jsem se snad ještě nesetkal,“ žasl „DC“ nad uměním šestatřicetiletého bojovníka.


„Všichni zápasníci by měli být na pozoru, protože se Alex vůbec nedá podcenit. Ten člověk má vysoké sebevědomí, skvělý postoj a hodně tvrdé údery. Zejména jeho přední ruka vypíná pojistky, což je v našem sportu obrovská výhoda,“ uváděl Cormier ve svém pravidelném podcastu DC & RC Show.

„Alex má hodně rychlé a tvrdé údery. Jeho přední ruka vypíná a Jirka, jak jsme moc dobře viděli, bývá hodně otevřený. Ten jab ho může trefit a bude konec… Samozřejmě je to papírově poměrně vyrovnaná bitva, ale sám se přikláním spíše na stranu Pereiry, který v tom postoji dokázal třikrát porazit Adesanyu a Adesanya je dle mého nejlepší postojář široko daleko,“ vyhodnotil Cormier.


Jednu predikci bychom zde měli a je jisté, že další se budou jenom hromadit. UFC totiž tuto česko-brazilskou bitvu o pás šampiona polotěžké váhy již brzy oznámí. Prozatím všechny prsty ukazují na prosinec a turnaj v Las Vegas, ostatní velké PPV turnaje mají své hlavní zápasy už plně obsazené. Ledaže by někdo vypadl…


Další články