Zápas Jakea Paula s Gervontou Davisem se hroutí, ale YouTuber už má v hledáčku náhradu, a je to ta nejtěžší možná váha. Na seznamu je bývalý šampion Anthony Joshua, který na případný souboj reagoval naprosto nekompromisně: „Jen mi řekněte kde a kdy.“
Kolaps bizarního zápasu
Necelé dva týdny před duelem, který měl proběhnout 14. listopadu, čelí Gervonta Davis nové žalobě kvůli obvinění z napadení a únosu. Paulova společnost Most Valuable Promotions (MVP) potvrdila, že situaci vyšetřuje a „jednoznačně odsuzuje jakoukoli formu násilí“. Tím se zápas ocitl na pokraji kolapsu.
Paulův tým okamžitě začal hledat náhradníky. Ve hře jsou údajně bývalí bojovníci UFC, jako je Nate Diaz, ale nyní se objevilo jméno, které přebíjí všechny ostatní... bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Anthony Joshua.
„Jen mi řekněte kde a kdy“
Spekulace o tomto souboji přiživil sám promotér britské hvězdy Eddie Hearn. Ten v rozhovoru pro iFL TV přiznal, že už je v kontaktu s manažerem Jakea Paula, Nakisou Bidarianem, a že o celé situaci mluvil i se svým šestatřicetiletým svěřencem.
Když se ho novináři zeptali, co na to říká samotný Joshua, Hearn tlumočil jeho sedmislovnou, naprosto sebevědomou odpověď: „Jen mi řekněte kde a kdy.“
Hearn však zároveň krotí vášně. Upozornil, že by muselo zapadnout do sebe mnoho věcí, především dohoda mezi streamovacími platformami Netflix a DAZN, která Joshuu exkluzivně zastupuje. „Bez souhlasu DAZN nebo dohody, se kterou budou spokojeni, se nikam nepohneme,“ vysvětlil.
Paul: Stoprocentně se to může stát
Sám Jake Paul o souboji s Joshuou mluvil už před pár dny, ještě než se Davisův skandál provalil. Pro Sky Sports potvrdil, že jednání probíhají.
„Stoprocentně se to může stát,“ prohlásil Paul. „Naše týmy už mluví a pracují na tom, aby se to uskutečnilo příští rok. Byla by zábava utkat se s Anthonym Joshuou.“ Pro YouTubera je to prý přesně ten typ výzvy, který hledá. „Vzít na sebe obrovské riziko a jít do zápasu, kde si nikdo nemyslí, že bych měl sebemenší šanci na výhru... to je to, co mě vzrušuje.“
„Neurážejte mě takhle!“ Ngannou byl v šoku z nabídky Jakea Paula