Sleduj nás

Jednoruký bojovník Nick Newell se stal oficiálně novou posilou Bellatoru

Jednoruký bojovník Nick Newell se stal oficiálně novou posilou Bellatoru

Vstupní bojová zkouška v nové soutěži mu vyšla nadmíru dobře, a tak organizace nemusela dvakrát uvažovat nad tím, jestli mu má nabídnout pevný kontrakt. Nick Newell se nyní oficiálně stal novou posilou Bellatoru, na obrazovkách se s ním budeme setkávat častěji.

Jednoruký americký „Notorious“, jak zní jeho přezdívka, celý život snil o tom, že se bude ukazovat na té profesionální úrovni. Ačkoliv jej doprovází silný handicap, svému odhodlání věnoval veškerý svůj čas, který se postupně odrazil i na jeho MMA skóre. To k dnešnímu dni čítá 16 vítězství a jenom dvě porážky.


Nick Newell je typický pozemní rváč, jenž se vyžívá v submisích. Svým sokům se snaží nedat příliš prostoru k tomu, aby se předvedli. Jediní dva soupeři, co na něj našli recept, jsou Justin Gaethje (TKO) a Alex Munoz (na body). Nutno dodat, že se oba zápasníci nyní perou v UFC. S druhým jmenovaným se Newell utkat loni v létě v rámci Dana White Contender Series. Tehdy mu bylo řečeno, že na profesionální úroveň potřebuje obě ruce.

Americký Notorious se svého snu nevzdal a bojoval dále, až nakonec neunikl orlímu oku další významné organizace, a sice Bellatoru. Tam mu šéf společnosti Scott Coker nabídl nejprve smlouvu na jeden zápas, avšak s tou podmínkou, že bude-li v něm úspěšný, tak se domluví na jejím prodloužení. A věřte nebo ne, úspěch opravdu přišel.


Nick Newell porazil ještě v prvním kole Coreyho Browninga na submisi (Arm-Triangle Choke) a následně už jenom čekal na reakci ze strany Bellatoru. Scott Coker po pár dnech odpověděl vícezápasovým kontraktem, jenž je živým důkazem toho, že se sny opravdu plní, pokud jim jdeme naproti.  


Další články