Sleduj nás

Jaké jsou plány Jiřího Procházky? Titul v Rizinu a pak nejspíš UFC, netajil se český ranař

Jaké jsou plány Jiřího Procházky? Titul v Rizinu a pak nejspíš UFC, netajil se český ranař

Ačkoliv přítomnost spojuje Procházku s Rizinem, všichni bychom jej nejraději viděli v UFC. I touto cestou směrují myšlenky českého zápasníka, avšak než se tak definitivně rozhodne, hodlá vypilovat poslední nedostatky, které ve svém boji vidí.

Během přípravy na duel s Brandonem Halseym „Denisa“ už věděl, že jej nečeká nic lehkého, zejména co se souboje na zemi týče, a tak svou přípravu strávil ve Švédsku, kde trénoval po boku zkušených borců, jako je Alexander Gustafsson nebo Ilir Lafiti.

Jiří Procházka a jeho plány v Rizinu


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

V rámci sparingů s těmito zvučnými spolupracovníky měl rodák z Hostěradic tu možnost porovnat své schopnosti s těmi nejlepšími UFC zápasníky. „Na zemi a ve wrestlingu mám ještě mezery, ale v postoji jsem jim byl důstojným protivníkem,“ svěřoval se Procházka.

Oba své švédské kamarády měl pak možnost sledovat na UFC 232 (30. prosince). Ani jeden překvapivě neuspěl. Dělali tam hloupé chyby, byla to škoda. Od Alexe jsem čekal, že ukáže větší hlad po titulu, ale nakonec nebyl tak agresivní, a Ilir se bohužel vyčerpal. V závěru bylo vidět, že mu došly síly,“ poukazoval.


Když pak přišla otázka, zdali by uvažoval o návratu na tuzemskou scénu, museli bychom si hodně dlouho počkat. Jeho současné zkušenosti si říkají po těch největších soustech. „Kvalita MMA v Česku se sice o něco zvedla, ale pro mě je důležité být na té nejvyšší úrovni. Rizin, tady titul, pak možná UFC. Věřím, že na to jednou přijde čas, osobně mám chuť se neustále zlepšovat,“ dodala česká jednička.


Další články