Sleduj nás

I slzička ukápla! Fedor Emelianenko byl dojatý hřejivými vzkazy na rozloučenou

I slzička ukápla! Fedor Emelianenko byl dojatý hřejivými vzkazy na rozloučenouFOTO: BELLATOR

Odchod Posledního Císaře z MMA trůnu ověnčily slzy. Nejen ze strany fanoušků, ale také ze strany samotného bojovníka.

Fedor Emelianenko se na profesionální MMA scéně, ač s drobnými pauzami, pohyboval neuvěřitelných dvacet tři let. Během této éry si vybudoval takové jméno a respekt mezi fanoušky, že jeho odchod všichni těžce nesli. Předem však bylo jasné, že je tato záležitost nevyhnutelná.

Jakmile Fedor nyní o víkendu zakončil svůj zápas, každý se s ním chtěl hned fotit a mnozí stále ještě aktivní bojovníci mu vyjadřovali úctu. Ti, co měli to štěstí, tak osobně, ostatní skrze sociální sítě. Každý člověk, který pozorně sleduje MMA, však musel se svou reakcí přispět. A když se to všechno sečetlo, nechyběly ani slzy.


„Jsem skutečně opravdu moc dojatý. Ta vaše podpora, to je něco, co mi po celou kariéru dodávalo ohromnou sílu. Díky vám jsem se v této hře držel tak dlouho. Díky vám!“ kladl šestačtyřicetiletý Emelianenko na důraz.

Vyjádření MMA elity

„Ráda bych řekla, že jsem tvá velká fanynka. Vyrůstala jsem na tvých fightech a sledovala tvé zápasy,“ řekla přímo na tiskové konferenci bývalá šampionka UFC či Bellatoru Chris Cyborg.

„Všechny soupeře jsi porážel jako nic. Všechny tvé zápasy mě strašně motivovaly a vše, co jsem v ringu předváděla, bylo díky tobě, co jsem se od tebe naučila a co jsem od tebe vysledovala… Přeju ti do budoucna jen to nejlepší. Ať už začneš jakoukoliv jinou kapitolu ve svém životě, hodně štěstí.“

A přidávali se i další bojovníci. „Loučím se, šampione. Děkuji ti za všechna ta léta. Bylo mi ctí!“ připisoval Andrei Arlovski. „Stále tě miluji, Fedore! Doufám, že se ti ve sportovním důchodu bude dařit,“ napsal Matt Brown.


„Tahle výhra má pro mě hořkosladkou pachuť. Samozřejmě za ni jsem rád, ale mrzí mě, že to muselo být proti Fedorovi. Je to člověk, kterého jsem jako každý jiný fanoušek obdivoval. On nesl celý tento sport na svých zádech. On je tou legendou. Jsem rád, že jsem mohl být součástí jeho příběhu. Moc děkuji, Fedore," uvedl Emelianenkův přemožitel Ryan Bader.


Další články