Sleduj nás

Boxerský promotér: Když vidím ty platy MMA bojovníků, divím se, že si takové UFC stále drží své hvězdy

Boxerský promotér: Když vidím ty platy MMA bojovníků, divím se, že si takové UFC stále drží své hvězdyFOTO: TOP RANK

Zkušený boxerský promotér se nestačí divit, jak si UFC dokáže navzdory současným výplatám udržet své největší hvězdy.

Dana White sice říká, že ze svých bojovníků dělá milionáře, ale tato skutečnost se týká pouze pár vyvolených. Jenom šampioni se stanou tzv. „partnery“ organizace a mají lví podíl na zisku z PPV. Ostatní se řídí platovými podmínkami ve smlouvě a musí buďto lovit bonusy za nejlepší výkony večera, anebo sponzory.

Za námi je turnaj UFC 300, kde byly velmi slušné bonusy, ale odnesli si je jenom dva bojovníci. Ten zbytek to jaksi namíchlo, že si opět postěžovali na nízké platy, což otevřelo diskuzi, do které se zapojil i sám věhlasný šéf ze stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. Ten promluvil o tom, jaký je zásadní rozdíl mezi MMA a boxem, kde se podobná otázka ohledně nedostatku financí vůbec řešit nemusí.


„Spousta těch mladých kluků, kteří si vyslouží kontrakt v UFC, si myslí, že vyhrála zlatý jackpot, ale ve skutečnosti jsou strašně limitováni. Zatímco všichni moji zápasníci jsou mí šéfové a já se jim snažím ve všem vyhovět, aby se v životě měli dobře, tak v UFC to mají naopak,“ řekl Hearn pro BT Sport.

„Upřímně se divím, jak si taková organizace může stále držet své hvězdy, které by jinde za tu dřinu, kterou podstupují, dostaly třikrát lepší plat. Nezapomínejte na to, že je údělem promotéra, aby svým zápasníkům přidělil takovou smlouvu, která bude vyobrazovat jejich potenciál a jejich kvality. A o to více mě překvapuje, kolik lidí se v UFC i napříč tomuto nedocenění drží,“ poznamenával.


A jen tak namátkou si můžeme uvést bojovníky, co si svou finanční situaci po odchodu z UFC nemohli vynachválit. Máme zde například Coreyho Andersona, Cris Cyborg, Lukeho Rockholda, Paige VanZant, Ryana Badera i Mikea Perryho. Jak tedy vidíme, nejde o zrovna neznámá jména. Taková Paige VanZant v únoru 2023 pro deník The Sun přiznala, že v UFC pobírala 40 tisíc dolarů za zápas, kdežto v BKFC (boxu bez rukavic) má doslova desetkrát více.  


Další články