Sleduj nás

GSP vs. Khabib? Už na tom makáme, jen nechceme moc dlouho čekat, zaznělo z týmu St-Pierra

GSP vs. Khabib? Už na tom makáme, jen nechceme moc dlouho čekat, zaznělo z týmu St-Pierra

Georges St-Pierrer vs. Khabib Nurmagomedov? Jak to vypadá, fanoušci by mohli mít o osudu dvou nezpochybnitelných hrdinů již brzy jasno. Oba dva si přejí vzájemný souboj, ale jako všude jinde, i zde máme jeden malý háček.

Povídáme-li se úplně na začátek, je to pár týdnů dozadu, co Georges St-Pierre uvedl, že je ochotný se do oktagonu vrátit, ale nechce bojovat s žádnou vycházející hvězdou. Situace okolo současného šampiona lehké váhy je však naprosto odlišná, protože on sám je se svým zatím bezchybným rekordem (27-0-0) velkým lákadlem mnoha rybářů, kteří by jej vůbec poprvé rádi lapili do svých sítí. GSP je nepochybně jedním z nich.

Danou myšlenku o vzájemném měření sil podpořil i Khabib, který rovněž ve svém nedávném interview dementoval slova svého (s prominutím) debilního manažera, jenž si nevidí do pusy, v rámci čehož nechal svého svěřence napospas rovnou třem odlišným osudům. S ani jedním ovšem ruský Orel nesouhlasil, ba dokonce je všechny úspěšně popřel. Mezi jeho opravdové cíle spadá Mayweather, Ferguson a právě GSP.


Přejdeme-li tedy konečně k věci, máme tu dva zápasníky, co spolu chtějí bojovat, ale máme tu i tvrdohlavost jednoho muže, který si nechce zkrátit devítiměsíční trest, jenž mu udělila Nevadská atletická komise (za události na UFC 229). Khabib měl (a stále má) možnost natočit video zaměřující se proti šikaně, díky čemuž by se do akce mohl vrátit o tři měsíce dříve (tedy ne v červenci, nýbrž už v dubnu).

Nurmagomedov má sice o své budoucnosti jasno, ale protože si postavil hlavu, nehodlá se (alespoň prozatím) vrátit dříve než v říjnu 2019, což bude přesně rok od doby, kdy se utkal s Conorem McGregorem. Důvody, proč tak činí, jsou jednak ty, že nesouhlasí s výroky komise, a jednak i ty, že nechce zápasit předtím, než vyprší trest jeho kolegům. Přesněji Abukadarovi Nurmagomedovovi a Zubairovi Tukhugovi.


„Pro mě osobně je Khabib nejlepším zápasníkem na světě,“ dostává se ke slovu Georges St-Pierre. „Když ho vidíte bojovat, oněmíte úžasem, všechno totiž dělá tak precizně. Nejenomže u něho ještě nikdo nenašel slabinu, ale navíc vyhrává všechna kola. On je prostě tou hádankou, kterou zatím nedokázal nikdo vyřešit, proto i mě samotného zápas s ním velice láká,“ vzdával ruskému soupeři hold, přičemž neskrýval své ambice.

Můžeme se tedy na jejich vzájemný souboj začít těšit, když oba dva vyjádřili svůj souhlas? „Podívejte se, UFC je celé o byznysu (další, kdo si to uvědomuje). Je mi jasné, že když se objeví podobná možnost, půjdeme do toho,“ říká GSP, který má bohužel také své obavy. „Je mi 37, nejsem nejmladší. Mám před sebou už jen jeden zápas. Hádám, že Khabib v tomhle ohledu drží všechny trumfy. Každopádně se vždy snažím dělat to, co je pro mě nejlepší,“ odhalil.

St-Pierre má před sebou tedy jen jeden ostrý test, než pověsí rukavice na hřebík. „Myslím si, že bych to měl zvládnout (zhubnout do divize lehké váhy). Jsem sice zvyklý pohybovat se o něco výše, ale ve své hlavě se na to už zaměřuji,“ navnadil své příznivce.


Jeho slova v závěru podpořili i kolegové z týmu. „Jeden zápas. Všechno, nebo nic. Váhu jsme schopni udělat, už teď jsme v plném zápřahu (tréninku), ale zase bychom neradi čekali moc dlouho,“ dodal Freddie Roach.

Georgese St-Pierra žene dopředu myšlenka, že by se rád stal v historii UFC vůbec prvním zápasníkem, který kdy získal pásy ze tří hmotnostních kategorií. Dojde-li k tomu souboji, má opravdu šanci uspět?


Další články