Sleduj nás

Gaethje: Bojuji s úmyslem zabíjet. Byl bych uražen, kdyby soupeř neuvažoval stejně

Gaethje: Bojuji s úmyslem zabíjet. Byl bych uražen, kdyby soupeř neuvažoval stejně

Aktuální čtyřka žebříčku lehké váhy UFC ukázala, jak je mentálně nastavena a jak přistupuje ke svým zápasům.

Knokautový umělec Justin „The Highlight“ Gaethje (21-2) se připravuje na životní duel, který ho čeká 9. května na Floridě. Právě zde se má utkat s Tonym „El Cucuy“ Fergusonem (25-3) o titul dočasného šampiona lehké váhy, což mu zajistí přímou vstupenku k regulérnímu mistrovi Khabibovi „The Eagle“ Nurmagomedovovi (28-0).

Justin Gaethje v UFC


„Jakmile porazím Tonyho, tak mě čeká zápas s Khabibem. A to je ten důvod, proč tu jsem - chci se stát nejlepším na světě,“ předeslal Gaethje, který se ve svých soubojích nebojí chodit až na samotný kraj propasti mezi životem a smrtí. „Bojuji s úmyslem zabíjet. Až se střetnu s Khabibem, tak chci, aby se pokusil o to samé. Nerespektoval bych ho, pokud by neuvažoval stejně,“ sdělil bez váhání.


Justin už se patrně vidí v cílové rovince. Než se k ní však dostane, bude se muset dostat přes první překážku, jíž představuje Tony Ferguson. A ten se momentálně nese na vlně dvanácti vítězství v řadě. Už dávno si zasloužil bojovat o regulérní pás a tímto druhem zápasu hodně riskuje. Dokáže si poradit s chladnokrevným a odhodlaným strojem v podobě Gaethjeho? Karty budou odkryty již za dva týdny na východním pobřeží USA.


Další články