Sleduj nás

Filip Macek si v KSW užil tvrdé přivítání. Ukončení přišlo ve třetím kole

Filip Macek si v KSW užil tvrdé přivítání. Ukončení přišlo ve třetím koleFOTO: KSW

Takovou premiéru u nového zaměstnavatele si Máca asi nepředstavoval. Rozjetý Polák jej nejprve tvrdými lowkicky připravil o pohyb a v poslední pětiminutovce ukončil po sérii úderů.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Útěchou pro českého borce může být snad jedině to, že hned na úvod narazil na bývalého šampiona a současnou jedničku bantamové váhy.

Polská organizace si novou posilu považuje, a tak dostal Filip možnost předvést se v hlavním předzápase turnaje KSW 82. Karta ve Varšavě čítala tentokrát pouze sedm zápasů, takže jsme se Mackova debutu dočkali poměrně záhy. Oba borci se navíc vraceli po porážce, takže měli o extra motivaci postaráno.


První kolo rozjel Macek svým vířivým pohybem, kdy se dá těžko předpokládat, co vytáhne v příští vteřině za úder nebo kop. Przybysz se prezentoval úspornějším a účelnějším způsobem boje, trefoval tvrdé kontry. Navíc se hned od začátku zaměřil na Filipovu levou nohu, kterou zpracovával lowkicky. Macek se jednou pokusil o takedown, který jeho soupeř v klidu odmítnul.

Druhá pětiminutovka v počátku kopírovala úvodní kolo, ale okopaná přední noha českého bojovníka brzy vypověděla službu a šlo se na zem. Tam si Przybysz s přehledem kontroloval pozici a eliminoval jakékoliv pokusy o submisi.


Poslední část zápasu přinesla nejlepší momenty bývalého bojovníka OKTAGONu. Několik tvrdých zásahů a pokus o takedown, který ovšem Sebastian brzy otočil, vyvrcholilo finální pasáží zápasu.

V ní se povedlo Polákovi zavřít Macka do krucifixu a začal jej masírovat údery. Rozhodčí na neschopnost obrany musel reagovat a souboj osmnáct vteřin před koncem ukončil. Bývalý šampion tak zvítězil TKO a řekl si již o třetí zápas s vládcem divize Jakubem Wiklaczem.


Zdroj: KSW


Další články