Sleduj nás

Fantastický úspěch! Slovenský dravec Zsolt Osadan získal polský titul

Fantastický úspěch! Slovenský dravec Zsolt Osadan získal polský titul
Zatímco v ústecké Slunetě se v sobotu večer boxovalo o české tituly ve váze střední, polotěžké a bridger, v polské Toruni byl ve hře domácí pás v té lehké. A domů do slovenské Kalondy jej dnes přivezl šestadvacetiletý člen Patron Boxing Zsolt Osadan (22-0-1, 15 KO).

Tvářemi plzeňských „Patronů“ jsou pochopitelně Vasil Ducár a Pavel Polakovič, aktuálně ale už nejsou jedinými národními šampiony v barvách této stáje.

Slovenský dravec Zsolt Osadan totiž napodobil nedávný úspěch Lukáše Dekýše v super velteru a dojel si pro pás do Polska. Na galavečeru Polsat Boxing dokázal přetlačit domácího Radomira Obrusniaka (6-1, 2 KO) po deseti kolech těsně 2-1 na body (96-93, 95-94 a 94-96).


„Zápas jsem si užil od začátku do konce. Absolutně ničím mě nepřekvapil, vlastně ano, těmi hlavičkami, které mě v prvním kole málem stály můj sen,“ začal s hodnocením souboje Osadan. A připomněl úvodní dějství, ve kterém byl ringovým počítán. Na zemi se sice ocitl, ale opakované záběry ukázaly to, co zkušenému divákovi u televize i v hale nemohl uniknout – Obrusniak poslal rivala k zemi úderem své hlavy.

Situace tak měla skončit zcela opačně – bod dolů měl ringový, který měl navíc situaci jako na talíři, strhnout polskému bijci a Osadana vůbec nepočítat. „Nechápu, že ho za to vůbec nenapomenul, ale jsem rád, jak to nakonec dopadlo. Víš, já byl od chvíle, kdy mi ten zápas byl nabídnutý (v polovině května), přesvědčený, že vyhraji. Dva roky na tuhle šanci čekám, trénuji každý den. V přípravě jsem měl daleko lepší a silnější soupeře, než byl on,“ pokračoval nový polský šampion.


Mimochodem, o jeho sebedůvěře, ale i zodpovědnosti svědčí skutečnost, že Osadan plnit nastavený tréninkový plán i na krátké dovolené v průběhu přípravy. Ta totiž už nešla stornovat.

Zsolt Osadan

Zsolt Osadan zvítězil v kurzu 6!


„Splnil vše. A i v zápase. S jeho výkonem jsem naprosto spokojený, do puntíku plnil vše, co jsme si řekli. V zápase dominoval. Deklasoval ho, ty body trochu nechápu. Ale věřil jsem, že nám to dají, protože ještě před vyhlášením za mnou přišel moderátor a ptal se mě, zda zvládneme rozhovor v angličtině,“ nešetřil chválou na svého svěřence šéftrenér Patron Boxing Michal „Mikeš“ Vančura.

Ten coby znalec světového boxu věří, že to je teprve začátek Osadanovy cesty. „Kam, až to může dotáhnout, je ve hvězdách, lehká váha je napěchovaná talentem, jsou v ní Vasyl Lomačenko, Gervonta Davis, Devin Haney, Ryan Garcia, Téofimo Lopéz i další, ale já věřím, že pokud na sobě bude Zolty makat, tak se s nimi jednou může zkusit popasovat,“ přidal zástupce pražského Spejbl Gymu.

Co na to nová slovenská jednička napříč vahami a číslo 33 na evropském žebříčku lehké váhy?


„Cítím, že jsem porazil jednoho z nejlepších kluků v Evropě (Obrusniak před duelem mimo jiné prohlašoval, že soupeře vůbec nestudoval a že ho zajímá vlastní výkon a že tohle je teprve začátek jeho cesty). Teď je řada na další výzvy, měli jsme boxovat o evropský pás WBO, rád bych měl také český pás, aby potvrdil, že jsem česko-slovenská jednička,“ pousmál se kamarád dalšího ranaře Róberta Rácze.

Své tažení Evropskou začal v Polsku. Kde se zastaví? Jen tak pro zajímavost – český pás v lehké váze momentálně svého majitele nemá, o váhu výše, kterou „Zolty“ také boxuje, pak říká pane Eriku Agateljanovi. „Jsem otevřený čemukoliv. Teď si ale potřebuji odpočinout, těším se na své nejbližší a rodinu. Na chvíli vypnu, protože teď jsem jel fakt naplno, tělo a hlava dobijí energii a pak se jede dál,“ dodal Osadan.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články