Sleduj nás

Dustin Poirier: Kdybych teď ukončil kariéru, tak budu spokojený. Můj hlavní cíl byl splněn

Dustin Poirier: Kdybych teď ukončil kariéru, tak budu spokojený. Můj hlavní cíl byl splněnFoto: UFC

Mnoho bojovníků sní o mistrovském titulu, Dustin Poirier ovšem toužil hlavně po tom, aby zabezpečil rodinu. A to se mu po trilogii s Conorem McGregorem podařilo.

„The Diamond“ nám před měsícem oslavil pětatřicáté narozeniny, což znamená, že dosáhl věku, ve kterém, z toho historického pohledu, žádný bojovník v lehké váze už mistrovský titul nevyhrál. Vypadá to tedy, že i on se bude muset smířit s osudem a MMA rukavice pověsit na hřebík bez zisku regulérního opasku šampiona.

Toto zjištění svým způsobem mrzí, na druhou stranu Dustina zase až tak příliš netrápí. Za sportovními úspěchy se totiž už dávno nehoní a bát se o to, že jeho rodina bude živořit, také nemusí.


„Mistrovský titul je hlavním cílem každého zápasníka, který se bojovým sportům věnuje, ale od jistého momentu člověk musí přijmout, že nemůže mít všechno. Měli jsme tu Khabiba, teď tu máme Makhacheva, a to jsou dva naprosto odlišní fighteři, na které potřebujete pistol, abyste je zastavili,“ smál se Poirier.

„Jsem nicméně rád, že jsem v této skvělé éře velice kvalitní konkurence mohl působit. Celý život jsem se měřil s těmi nejlepšími, a i když jsem nebyl šampionem (kromě dočasného titulu), tak jsem se svou kariérou spokojený. Díky posledním dvěma duelům s McGregorem je má rodina zajištěná, a to je to hlavní. Víc nepotřebuju. Kdybych teď ukončil kariéru, tak budu naprosto spokojený,“ řekl.


Dustin Poirier se naposledy v kleci objevil 29. července minulého roku, když na KO podlehl Justinu Gaethjemu. Už tehdy se šuškalo o tom, že by to mohl být jeho poslední zápas, on však v sobě našel novou odvahu a teď se pokusí zastavit rozjetého osmadvacetiletého Francouze Benoita St. Denise. Zdali jeho snaha bude úspěšná, to se dozvíme 9. března během turnaje UFC 299 na Floridě.

Zdroj: ESPN MMA


Další články