Sleduj nás

Dustin Poirier: Jsem nejlepší a mohu porazit každého

Dustin Poirier: Jsem nejlepší a mohu porazit každého
Nadšení po vyhraném zápase bývá u spousty bojovníků natolik veliké, že jsou vždy nabuzeni překonávat své vlastní limity a dostávat se čím dál více až za hranice vlastních možností. Jaké další kroky vyhlíží Dustin Poirier, který v Calgary během utkání v lehké váze přemohl Eddieho Alvareze?

Devětadvacetiletý Dustin Poirier (číslo 4 ve světovém žebříčku UFC) se opět o něco více posunul ke svému vysněnému cíli. Duel, jenž se nesl na vlně několika krvavých zranění po tváři Eddieho Alvareze, kterému doposud patřila třetí příčka v tomto bojovém odvětví, vyzněl ve prospěch prvního jmenovaného hrdiny, jemuž motivace rozhodně nechyběla.

Americký zápasník poslal svého soupeře k zemi už ve druhém kole, čímž si řekl jak o pozornost médií, tak i o pozornost dalších bojových velikánů, s nimiž by se rád jednoho dne utkal.


„Na kontě mám další výhru a jsem zase o něco blíže k boji o světový titul. Jsem nejlepší na světě a mohu porazit každého, na koho si jen ukážu,“ pravil Poirier po vítězném souboji. Cílem amerického zápasníka je nyní doposud neporažený ruský velikán Khabib Nurmagomedov, který v současnosti upřednostňuje jiné hvězdy pro druhou stranu barikády. V jeho hledáčku utkvěl irský reprezentant Connor McGregor, jemuž by rád vyčinil za jeho poslední „chuligánské“ chování.

Poirer tak alespoň prozatím získal svou pomstu vůči stejnému protivníkovi z posledního roku, když během sobotní noci dal zapomenout na Alvarezův ostrý kopanec do hlavy. Ten se totiž během jejich vzájemného střetnutí v Dallasu nebál sáhnout až za hranice povolených pravidel a svého oponenta prakticky knockoutoval, načež Dustin nemohl pokračovat a zápas se tak dočkal své anulace.


Další články